Çözüldü Sorumluluk sınavlarına kalma ihtimalim var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fenomenale

Hectopat
Yer
Floransa
Öğretmenlerden net bir cevap alamadım, 11. sınıf eşit ağırlık öğrencisiyim. Daha önce hiçbir sorumluluk sınavına kalmadığımdan dolayı bu konu hakkında bilgim yok ve MEB'in düzgün bir yazısını bulamadım. İlk dönem, dönem sonu ortalamam 81'di, bu dönem ise biraz değil bayağı bir düşük geleceğini düşünüyorum. Yıl sonu ortalamam en az 50 olur, ortalamamı 19 yapamama gibi bir ihtimalim yok bile. Ama düşündüğüm ve merak ettiğim nokta şu, geçen dönem matematik ortalamam 85'di, bu dönem ise 15 getirirsem seneye sorumluluk sınavına girmem gerek mi? 85+15=100/2=50 gelince doğal olarak geçmiş sayılmam gerekmiyor mu? Ayrıca edebiyat dersi baraj dersi ondan kalmamam gerek onu biliyorum, geçen dönem edebiyat ortalamam 70'di, bu dönem 30 ile geçersem aynı şekilde sorumluluk sınavına kalmadan sınıfı geçiyorum değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@fenomenale estağfurullah. Bilgim doğrultusunda yardımcı olmayı tabii ki ben de isterim.

Öncelikle gördüğüm kadarıyla gittiğiniz lise türü Anadolu lisesi. Bu durumda sorumluluğu olan tek ders Türk Dili ve Edebiyatıdır. Kalma ve geçmelerde iki dönemin ortalaması baz alınıyor. Örneğin, bir dersinizin ortalaması 80, o dersten geçiyor sayılabilmeniz için ikinci dönemde de ortalamanız 20 ve üzerinde olmalı. 20 ve üzerinde olursa o dersinizin ortalaması dersinizin sene sonu ortalaması 50 düşecektir. Ek olarak Matematik sınavının bir sorumluluğu yok.
Hocam, yanlış anlamayın ama bir araştırma yaptığımda her kaynak edebiyat ve yıl sonu ortalaman 50 üstü olduğu sürece sorumlu geçmezsin, doğrudan geçersin yazıyor.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam bir de sizden bilgi almayı dilerim, tabii isterseniz.

Edebiyat dersinden geçtiyseniz ve diğer derslerinizin ortalaması önceki seneki ders ortalamanız 50 üstü ise sorumsuz geçiyorsunuz.

Sorumsuz geçiyorsunuz.

@fenomenale.

Yeni konular

Geri
Yukarı