Sorunsuz AMD ekran kartı sürücüsü hangisi?

Kratos Father

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
İyi bir Rainbow Six Siege oyuncusuyum. Ekran kartı olarak Asus Strix RX580 8GB modelini kullanıyorum. Driver olarak da AMD Adrenalin 2020 kullanıyorum. Oyunda normal fps değerlerim 144 ve üzeri olmasına rağmen driver dan kaynaklı olacak ki 80-65 görüyorum. Sıcaklık değerlerim normal. Oyun güncellemesi yok. Display driver güncellemesi görünüyordu ve update etmekle sorunun düzeleceğini umuyordum fakat değişen bir şey yok. 2-3 sürümdür sorun yaşıyorum. Sorunsuz oyun deneyimini hangi sürüm sunuyor?

DDU ile sürücüyü kaldırıp, günceli kurun.(21.1.1)

Hocam, 20.11.2 olanı kullanın. WHQL denenmiş olan sürücü. Daha stabil çalışır. Zaten DDU ile nasıl yapacağınız belirtilmiş.

Son 1 yıldır hep en son sürücüleri yüklerim. Hiçbiriyle sorun yaşamadım FreeSync sorunları hariç.
20.12.1 sürümüne güncellediğimden beri monitörün Hz'inden düşük FPS'te daha stabil görüntü almaya başladım ben. Daha önce 75'ten 74'e düşse bile sanki 30 FPS'miş gibi olurdu, geçen gün Assetto Corsa oynadım büyük bir mapte, FPS 55-65 arasında geziyordu ama hiç rahatsız olmadım. Ama sürücüden kaynaklı mı tam emin olmasam da bu durum sürücü güncellememden sonra olduğu için buna bağlıyorum ben.

İyi bir Rainbow Six Siege oyuncusuyum. Ekran kartı olarak Asus Strix RX580 8GB modelini kullanıyorum. Driver olarak da AMD Adrenalin 2020 kullanıyorum. Oyunda normal fps değerlerim 144 ve üzeri olmasına rağmen driver dan kaynaklı olacak ki 80-65 görüyorum. Sıcaklık değerlerim normal. Oyun güncellemesi yok. Display driver güncellemesi görünüyordu ve update etmekle sorunun düzeleceğini umuyordum fakat değişen bir şey yok. 2-3 sürümdür sorun yaşıyorum. Sorunsuz oyun deneyimini hangi sürüm sunuyor?
Hocam bende de son birkaç aydır performansım aşırı düşük, oyunlar çöküp duruyor. WHQL kurmaya çalışın bence. WHQL bende işe yaramamıştı ama bende başka bir sorunda olabilir.

Geri
Yukarı