Sosyal medya kullanmak sizce bir meziyet midir?

576864

Kilopat
Makaleler
3
Şu an sosyal medya kullanmayıp burada Sosyal'de olanların görüşlerini merak ediyorum. Sizce sosyal medyasız hayat oluyor mu, şu uygulama olmasa da olur dediğiniz bir platform var mı?

Şu an sosyal medya kullanmayıp burada Sosyal'de olanların görüşlerini merak ediyorum. Sizce sosyal medyasız hayat oluyor mu, şu uygulama olmasa da olur dediğiniz bir platform var mı?
İnsatagram Facebook Twitter kullanmıyorum kullanmayı da düşünmüyorum. Belki bi ara instagram açarım öylesine o kadar.

Yaklaşık 3 yıldır İnstagram kullanmıyorum. Twitter, Tiktok vb uygulamaları hiç indirmedim merak bile etmedim. Bana kalırsa sosyal medyasız hayat daha güzel. İnstayı hayatımdan çıkardığım günden beri kimse ulaşmıyor, nerede ne yaptığımı bilmiyor. Önceden bir yere gidince arka arkaya aramalar, mesaj atmalar, şurada şu pozu vereyim gibi saçma sapan şeylere vakit harcadığımı anlayınca direk kapattım. Şimdi ise arkadaşlarla bir yere gidiyoruz herkes elinde telefon kendini diğer insanlara kanıtlama derdinde ben anın tadını çıkarmak ile meşgul oluyorum.

Bence sosyal medya kullanmaktan ziyade nasıl kullandığın çok daha önemli. Bir aralar ben de sosyal medya kullanmaya karşıydım fakat daha sonra faydalı bir şekilde de kullanılabileceğini fark ettim. Sonuçta sen ne görmek/okumak istiyorsan karşına o çıkıyor. Öyle değil mi?

İki yıldır Instagram(İnstıgrem diye okunur bilmeyenler var) kullanmıyorum, mutluyum. Hatta Facebook ve Twitter da kullanmıyorum. Eksikliği asla hatırlanmayacak platformlar. Yediği yemeği, s*çtığı b*ku paylaşanlardan değilim ve beynini komodine bırakmış bir toplumun aydın bir bireyi olarak kendimle gurur duyuyorum. Asla sosyal medya aracı kullanmayacağım.

Geri
Yukarı