Sosyal medyada edilen küfür için dava açılır mı?

Öyle olsaydı Türkiye'nin yarısı suçlu olurdu. Uğraşmayın.
Böyle böyle diyerek sosyal medyadan küfür hakaret tehdit edenlere prim vermeyelim lütfen.
Şikayette bulunan bulunuyor,bayağı bir dosya var,hatta küfür hakaret edenleri mahkemeye vererek iyi para kazanan insanlar bile ünlülerden vs

Vallahi çok uzun zamandır LoL'e girmiyordum. URF zamanı gireyim arkadaşlarla oynayayım dedim. Allah'a, Atatürk'e Full sövüyorlar cevap vermesem bile sövmeye devam ediyorlar. Ne yapsan boş ama bunlarla aynı havayı solumak beni rahatsız ediyor.

Uğraşmaya değmezler hatta insan yerine koymamak lazım bunları ama işte...

Bunuda ekran görüntüsünü alıp şikayette bulunabilirsiniz.
Riot Games'in Türkiye'de ofisi var.
Savcılığa gittikten sonra kesinleşmesi için Riot Games oyun sesli sohbet ve yazılı sohbetin kaydını tutuyor.Ama ceza verilir mi oyun içindeki heroya küfür ediyor çünkü bilmiyorum ama sosyal medyada instagramda,twitterda,facebookta küfür hakaret edenlerin ceza aldığını çok gördüm.
Özellikle twitter da .

Şimdi ben orada lakaplı biliniyorum ama ismimide biliyorlar ama fotomu koymadım zaten konuştuğum yer genellikle herkes fotoğrafını koymaz ama bana küfür edenin ismini yaşadığı yeri biliyorum.

Şimdi ben direkt "senin" ile başlayan bir küfür ile ağzıma geleni saysam, siz sırf adınız yok diye bana dava açamayacak mısınız? O zaman forumdaki kimse kimseye dava açamaz herhalde.

Bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Direkt bizzat şahsa hitap edecek şekilde konuşuyorsa ve kıvıramayacağı bir şeyler söylediyse açılır bence.

Discord da oluyor mu?

Edeceğiniz hakaret kişiyi belirtmesi lazım. Sadece isim yetmiyor çünkü o isim ile çok insan var. İsim soyisim belirtmesi gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…