Sosyal Medyada görünen garip siteler ne olabilir?

1673934581055.png

DuckDuckGo'da da fark yok.

Google kullanmayın arkadaşlar Yandex kullanın. Yandex'te karşıma çıkmadı bu tür siteler.

Aslında 2020'nin sonlarına doğru başlamıştı bu spam siteler, ama son 3-4 aydır çok fazlalaşmaya başladı, geçenlerde de ekşi sözlük'te gündem olmuştu, SEO'yu bayağı çözmüşler, Google'ın buna el atması lazım ama ne zaman çözüme kavuşur bilemiyorum.

Rastgele olarak neredeyse bulduğu her kelimeyi alıp Google'a direkt olarak index atan yönlendirme adresleri. Rastgele bir sahte siteye veya benzeri dolandırıcılık içeren herhangi bir siteye aktarıyor. Bu siteler beni çıldırtmaya başladı çünkü eskiden Google kullanırken fazla aratılmayan bir şey yazsam dahi en azından ulaşabiliyordum bir şeylere, şimdi bu siteler tamamen sayfalarca kirletiyor Google arama sonuçlarını. En yakın zamanda önlem almazsa ne olur bilemiyorum.

Hocam Google'ın seçici politikaları yavaş yavaş maziye karışıyor, .com gibi bilindik uzantıları bile hemen indeksine almayan arama motoru .ml gibi saçma uzantıları tek seferde ekleyebiliyor. Gidişat kötü, bilen kişi tıklamaz ama bilmeyenlere sürekli sıkıntı olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı