Sosyal'de küfürün yasak olması özgürlüğümüzü kısıtlıyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizce bu durum insanların özgürlüklerini mi kısıtlamaktır? Misal ben herhangi bir kişiyi, kurumu rencide etmeyecek ve aşağılamaycak bir şekilde halihazırda olan veya aniden nüksetmiş sinirimi yani tanrının bize vermiş olduğu insan vücudunda olan son derece normal bu hissiyatı sanki çok mutlu olunca dans etmek istiyormuşcasına, çoğu seçeneğin düşünülmüş olduğu ve insanlar için kullanımın son derece kolay olduğu ve adına Technopat denilen sitede küfürden rahatsız olabileceği düşünülen insanlar için "küfürleri gizle" butonu koyulmaması, bunun yerine direkt olarak küfürlerin yasaklanması sizce de özgürlük kısıtlamak değil midir?
Sen küfür etmek istiyorsun, başkası sen küfür ettin diye seni dövmek isteyecek, belki başkası öldürmek isteyecek.
Onların da böyle özgürlükleri olmalı mı sence.
Ne kadar doğru?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maymunlar beraber güçlü olmak. Ya küfürü savunan insanlarla ne kadar dalga geçilse az. Nasıl küfürü savunabiliyorsunuz?

Ne zaman bitecek sizin şu boş "Özgürlük" laflarınız? Başlarım sizin özgürlüğünüze. Gidip özgürlük neymiş öğrenin.

Tam aradığım cevap. Özgürlük adı altında her şeyi kendine mübah gören tiplemelerden gına geldi artık. "Özgürlük bir kişinin değil herkesin hakkıdır" Egonuzu bir kenara bırakıp düşünürseniz belki anlarsınız.

Alakası yok. Kurallar böyle, işinize gelmiyorsa başka foruma gidebilirsiniz.

Birincisi küfür etmek forumda yasak. İkincisi milletin annesine, babasına sallamak özgürlük değil ki. Dava bile açılabilir. Cidden saçma sapan öneri. Küfür edemiyoruz diye forumda özgürlüğümüz kısıtlanıyormuş daha neler...
Önce okuduğunu anlamayı öğren.
"Misal ben herhangi bir kişiyi, kurumu rencide etmeyecek ve aşağılamaycak bir şekilde"

"Misal ben herhangi bir kişiyi, kurumu rencide etmeyecek ve aşağılamaycak bir şekilde"

Terbiyeli bir şekilde küfür mü edeceksin? Ne anlatıyorsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Küfür edeceksen adresini de ver bizim de o özgürlüğe biraz katkımız olsun. Bu ne saçma bir düşüncedir, küfür etmemek senin özgürlüğünü kısıtlıyorsa git İnstagram'dan, TikTok'dan destek al. Şu forumun en sevdiğim kurallarından birisi hakaret ve küfürün yasak olmasıdır. Ona da laf etmeyin bir zahmet.

"Misal ben herhangi bir kişiyi, kurumu rencide etmeyecek ve aşağılamayacak bir şekilde"

Küfür edip aşağılamamak mümkün mü? Ben size küfretsem aşağılanmış olmayacak mısınız? Anlamıyorum, küfür işitmek hoşunuza mı gidiyor yoksa?

(...) aniden nüksetmiş sinirimi, yani tanrının bize vermiş olduğu insan vücudunda olan son derece normal bu hissiyatı sanki çok mutlu olunca dans etmek istiyormuşçasına (...)
Öyle saçma bir konu mesajı ki maalesef okumak bile istemedim şu bölümden sonra.

Küfür hayatın içerisinde vardır, bu yadsınamayacak bir gerçek amenna lâkin bu demek olmuyor ki küfrü meşrulaştırmak gerekiyor. Küfretme serbest olursa neler olacağını öngörebilmek zor olmamalı. Öte yandan küfrü ağzınıza yakıştırmamanız gerektiğini öğrenmeniz lazım. Saygınızı takının; insanlara karşı olan iletişiminizde lisanınızı tartın, dengeleyin.

Buna ek olarak küfrettiğiniz günün akşamı "Evime tebligat geldi hü" gibisinden konu başlıkları açmanız da oldukça muhtemel.

Küfrün serbest olduğu bir platformda diğer hiçbir kural da geçerliliğini koruyamaz, emin olabilirsiniz bu konuda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı