Souls like türüne giriş için oyun önerisi

b0r4an

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba daha önce hayatımda hiç souls like türünde bir oyun oynamadım ve geçenlerde Sekiro'yu denedim 3 4 saat oynadım ve daha sonrasında oyunu sildim :) aslında türü sevdim Sekiro da gayet ilgi çekiciydi ama herhalde türe uzak olduğum için ekstra zorlandım souls like türüne başlamak için oyun önerebilirseniz sevinirim iyi sosyaller.

Merhaba daha önce hayatımda hiç souls like türünde bir oyun oynamadım ve geçenlerde Sekiro'yu denedim 3 4 saat oynadım ve daha sonrasında oyunu sildim :) aslında türü sevdim Sekiro da gayet ilgi çekiciydi ama herhalde türe uzak olduğum için ekstra zorlandım souls like türüne başlamak için oyun önerebilirseniz sevinirim iyi Sosyaller.

Hocam giriş seviyesi Souls oyun diye bir şey yoktur bence. Tabii ki bazı Souls oyunları diğerlerinden daha kolay olabiliyor ama onlarda yine gayet zor oyunlar. Eğer Souls dünyasına girmek istiyorsanız oynadığınız oyunu sabırla oynamalısınız. Örnek olarak Sekiro. Sekiro da kimseye aksiyon oyunuymuş gibi dalamazsınız. Mantığını öğrenmeniz gerekir. Çabuk yılmamak gerekir. Bazıları Mortal Shell kolay onunla başlayabilirsin diyenler çıkacaktır ama bana göre o oyun en fıs Souls oyunudur. O kadar ağır ki karakter tasarımları insanın midesini bulandırıyor. Yani işin aslı bence ilk önce elinizde varken Sekiro'yu öğrenerek, karakter hareketlerini ezberleyerek oynamaya çalışın. Baktınız olmuyor Elden Ring denersiniz o Sekiro'ya nazaran çok daha farklı. Eğer Elden Ring oynarken de kendinizi bir hiçliğin ortasında amaçsız hissederseniz rehberlere veya videolara göz atabilirsiniz zaten.

Hocam giriş seviyesi souls oyun diye bir şey yoktur bence. Tabii ki bazı souls oyunları diğerlerinden daha kolay olabiliyor ama onlarda yine gayet zor oyunlar. Eğer souls dünyasına girmek istiyorsanız oynadığınız oyunu sabırla oynamalısınız. Örnek olarak Sekiro. Sekiro da kimseye aksiyon oyunuymuş gibi dalamazsınız. Mantığını öğrenmeniz gerekir. Çabuk yılmamak gerekir. Bazıları Mortal Shell kolay onunla başlayabilirsin diyenler çıkacaktır ama bana göre o oyun en fıs souls oyunudur. O kadar ağır ki karakter tasarımları insanın midesini bulandırıyor. Yani işin aslı bence ilk önce elinizde varken Sekiro'yu öğrenerek, karakter hareketlerini ezberleyerek oynamaya çalışın. Baktınız olmuyor Elden Ring denersiniz o Sekiro'ya nazaran çok daha farklı. Eğer Elden Ring oynarken de kendinizi bir hiçliğin ortasında amaçsız hissederseniz rehberlere veya videolara göz atabilirsiniz zaten.

Hocam aslında para anlamında bir sıkıntım yok yani Sekiro'ya nazaran daha kolay bir oyun varsa önerebilirsiniz he yok hepsi hemen hemen aynı zorluktaysa Sekiro'dan devam edeceğim artık.

Hocam aslında para anlamında bir sıkıntım yok yani Sekiro'ya nazaran daha kolay bir oyun varsa önerebilirsiniz he yok hepsi hemen hemen aynı zorluktaysa Sekiro'dan devam edeceğim artık.

Sekiro diğer oyunlardan çok daha farklı. Çok daha hızlı bir oyun ama basit bir oyun tek bir silah ile bitirdiğimiz için çeşitlilik az ama boss fightlar daha zor. Elden Ring de ise her şey karmakarışık gelecekti çok büyük bir oyun olduğunda o yüzden bu sefer de o konuda zorlanmış olacaksınız. Ama bana kalırsa hazır başlamışken Sekiro'yu ilk önce bir bitirin sonra Elden Ring'e geçersiniz.

Sekiro diğer oyunlardan çok daha farklı. Çok daha hızlı bir oyun ama basit bir oyun tek bir silah ile bitirdiğimiz için çeşitlilik az ama boss fightlar daha zor. Elden Ring de ise her şey karmakarışık gelecekti çok büyük bir oyun olduğunda o yüzden bu sefer de o konuda zorlanmış olacaksınız. Ama bana kalırsa hazır başlamışken Sekiro'yu ilk önce bir bitirin sonra Elden Ring'e geçersiniz.

Tamamdır teşekkürler.

Geri
Yukarı