Souls oyunu oynamamış biri Elden Ring'den başlayınca yadırgar mı?

Bu senin oyun kültürüne göre değişir, eğer daha önce benim "ahmak eğlendiren" olarak nitelendirdiğim ve kafanı hiçbir şekilde yormanı gerektirmeyen, seni düşünmeye, taktik yaratmaya itmeyen, ne gerekiyorsa onu eliyle gösteren ve aksini yapmana dahi izin vermeyen game design'dan yoksun¹ oyunlar dışında oyun oynamadıysan Souls türü senlik değil demektir.

Çünkü Souls oyunları ahmak eğlendirme oyunları değildir, senin kafanı kullanmanı ister ve bekler. Eğer kendi kafanı kullanıp kendi yolunu çizmek sana zor gelecekse, "bu ne abi oyun nereye gideceğimi söylemiyor ben nerden bileceğim o zaman" gibi isyanlarda bulunacaksan uzak dur bu türden, oyunun ismini boş yere karalıyorsunuz sonra.

¹ "Game design'dan yoksun oyunlar" derken neyi kast ettim bu kafada soru işareti oluşturabilir, şu an main stream olmuş AAA oyunlarının çok ciddi bir çoğunluğunda game design'dan eser yok zaten biraz örnek vereyim: The Last of Us, Uncharted, Red Dead Redemption, Call of Duty serisi, tüm korku oyunları (gerilim değil korku)...
Bende Elden Ring’i methini duyduğum için indirimde aldım ama tam olarak oynanışı bilmiyorum. Diablo serisini oynamıştım daha önce. Diablo ile karşılaştırıldığında Elden Ring nasıl bir oyun?

Bende Elden Ring’i methini duyduğum için indirimde aldım ama tam olarak oynanışı bilmiyorum. Diablo serisini oynamıştım daha önce. Diablo ile karşılaştırıldığında Elden Ring nasıl bir oyun?
İkisi de aksiyon odaklı rol yapma oyunları ama onun dışında benzerliklerinin olduğunu söylemek zor. Diablo combat tarafında çok daha hack and slash kaçıyor, Elden Ring o tarzda delice combo boşalttığın bir oyun değil, Elden Ring daha ağır ve bana göre daha tatmin edici bir oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı