Speaker (buzzer) nereye takılıyor?

Tamam arkadaslar Kart Okuyucuyu sökmeye karar verdim. ilginiz icin tesekkür ederim.
İki tane 3.0 ve iki tane 2.0 portu var. Neden kart okuyucusunu iptal edesin ki anlamadım. Aynı anda 4 portu dolduruyor musun? Dediğim gibi USB 3.0 portlarına her türlü USB cihaz uyumlu, yani elinde USB 2.0 harici HDD olsa bile 3.0 portuna tak. USB 3.0 portu telefon şarj etmek için daha avantajlı. Asıl iptal edilmesi gereken USB 2.0 portları, kart okuyucu lazım olabilir. Sen bilirsin ama ben mantıklısını söylemek istedim.

Zaten kasada 2.0 olmasının sebebi; anakartında 3.0 portu bulunmayanlar mağdur olmasın diye.

İki tane 3.0 ve iki tane 2.0 portu var. Neden kart okuyucusunu iptal edesin ki anlamadım. Aynı anda 4 portu dolduruyor musun? Dediğim gibi USB 3.0 portlarına her türlü USB cihaz uyumlu, yani elinde USB 2.0 harici HDD olsa bile 3.0 portuna tak. USB 3.0 portu telefon şarj etmek için daha avantajlı. Asıl iptal edilmesi gereken USB 2.0 portları, kart okuyucu lazım olabilir. Sen bilirsin ama ben mantıklısını söylemek istedim.

Zaten kasada 2.0 olmasının sebebi; anakartında 3.0 portu bulunmayanlar mağdur olmasın diye.
Dogru. 4 usbyi de ayni anda dolduramam. Evet en mantiklisi bu.Tesekkür ettim tekrardan.

O zaman o port, altlı üstlü doluyor mu diye sormak gerekir. Bir tanesi boşsa kullanabilir.
Zaten kart okuyucusu çalışmazki orada. Bence.
Malesef daha acamadim pcyi. Monitör alamadim daha. Bence de calismaz orda:) O yüzden JFP2 ye speakeri bagladim. Ama anlayamadigim bir nokta var: kasaya dahili üzerinde usb yazan biri 4 ,digeri 7 pinli ince kablo vardi. 7 pinli olan simdi JUSB1 de bagli. Iste diger 4 pinli olan suan bosta. O kablonun usb2.0 oldugunu düsünüyorum. Dogru mudur acaba?

Son düzenleme:
Ama anlayamadigim bir nokta var: kasaya dahili üzerinde usb yazan biri 4 ,digeri 7 pinli ince kablo vardi. 7 pinli olan simdi JUSB1 de bagli. Iste diger 4 pinli olan suan bosta. O kablonun kart usb2.0 oldugunu düsünüyorum. Dogru mudur acaba?
Diyorsun ki yani 2 adet USB 2.0 portu ve kart okuyucu bir tane kabloya bağlı?

Diyorsun ki yani 2 adet USB 2.0 portu ve kart okuyucu bir tane kabloya bağlı?
Yok hayir kart okuyucu ayriymis:( Onun kablosu 4 pinli üzerinde usb yazan kablo. USB2 lerin kablusu 7 pinli . Onu takmisim ben. Kesip bicmeden ben bu 4 pinli kabloyu takabilecek yerim yok mu simdi?

Sanirim ben pcyi acmadan bunu ögrenemeyecegim...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı