Speedtest hız testi sonuçları

Xtron

Kilopat
1.5 aydır Kablonet'teyim. Ping sorunu paket kayıpları yaşıyorum. Hız testlerinde de Turkcell ve Vodafone hep bu mslerde çıkıyor ama Türk Telekom Türksat'ta düşük çıkıyor. Bu yeni çıktı maille ya da müşteri hizmetlerine ne kadar anlatsam da anlamıyorlar, sorunumu çözemediler bir türlü. Pingplotter testlerini atıyorum, görmeleri tespit etmeleri lazım ama bir türlü anlamak istemiyorlar.

tthıztesti.png

turkcelltest.png

Dosya Ekleri

• türksattest.png
    türksattest.png
    19,1 KB · Görüntüleme: 98
  • vodafonetest.png
    vodafonetest.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 57
Hız testlerinde farklı sonuçlar almanız, hızınızın sürekli oynak olması ve ping'in de sürekli artıp azalması/düzensiz olması, hat değerlerinizin kötü olmasından da kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle konuya hat değerlerinizi eklerseniz ve onları görür isek, sorunun sizin hattınızla mı yoksa Kablonet'le mi alakalı olup olmadığını net bir şekilde öğrenebiliriz diye düşünüyorum. Zaten sorun hat değerleriyle alakalı değilse, altyapı kaynaklı olabilir. Bunun için de maalesef onların ekiplerini çağırmalısınız ki kontroller gerçekleştirsinler ama, belli ki bunu yapmıyorlar ki siz buraya yazıyorsunuz.

Hız testlerinde farklı sonuçlar almanız, hızınızın sürekli oynak olması ve ping'in de sürekli artıp azalması/düzensiz olması, hat değerlerinizin kötü olmasından da kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle konuya hat değerlerinizi eklerseniz ve onları görür isek, sorunun sizin hattınızla mı yoksa Kablonet'le mi alakalı olup olmadığını net bir şekilde öğrenebiliriz diye düşünüyorum. Zaten sorun hat değerleriyle alakalı değilse, altyapı kaynaklı olabilir. Bunun için de maalesef onların ekiplerini çağırmalısınız ki kontroller gerçekleştirsinler ama, belli ki bunu yapmıyorlar ki siz buraya yazıyorsunuz.
Hat değerleri ile alakalı olsa da İnternet hız sorunlarına buradan verilebilecek pek destek yok, fiziksel bir müdahale de edemiyoruz çünkü, Internet sorunlarını genelde İSS'nin çözmesi gerekiyor.

Hız testlerinde farklı sonuçlar almanız, hızınızın sürekli oynak olması ve Ping'in de sürekli artıp azalması/düzensiz olması, hat değerlerinizin kötü olmasından da kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle konuya hat değerlerinizi eklerseniz ve onları görür isek, sorunun sizin hattınızla mı yoksa Kablonet'le mi alakalı olup olmadığını net bir şekilde öğrenebiliriz diye düşünüyorum. Zaten sorun hat değerleriyle alakalı değilse, altyapı kaynaklı olabilir. Bunun için de maalesef onların ekiplerini çağırmalısınız ki kontroller gerçekleştirsinler ama, belli ki bunu yapmıyorlar ki siz buraya yazıyorsunuz.

1.5 aydır ping sorunuyla uğraşıyorum 5 6 kere mail attım en az 30 40 kere müşteri hizmeti aradım IP değişimlerim oldu IP bloğundan çıkardılar eve geldiler canlı bir şekilde pingplotterde paket kayıplarını göstedim sorun olduğunu söyleyip modemi takip altına aldılar ama oradanda bir sonuç çıkmadı modem ayarlarını en iyi şekilde yaptım bilgisayarıma geçende format attım hani belki PC'dedir diye yine çözülmedi bir türlü kabullenemediler problemin olduğunu Türk Telekom'dayken 23 ms sabit alıyordum bu arada 9 senedir hiç ping problemi yaşamadım. Hat değerlerinden doğru yeri çekmissem değerlerde bunlar.
Hat değerleri ile alakalı olsa da internet hız sorunlarına buradan verilebilecek pek destek yok, fiziksel bir müdahale de edemiyoruz çünkü, ınternet sorunlarını genelde ISS'nin çözmesi gerekiyor.

Müşteri hizmetlerinin her aramamda söylediği şey hattınız gayet iyi gözüküyor bir sorun göremiyorum sistem üzerinden isterseniz ekip gönderelim diyor tamam gönder o da sorunu görüyor pingplotterden ama ne hikmetse öyle büyük bir sorunmuş gibi hala çözüme kavuşturamadılar maalesef.
pingplotter.png

Bu da güncel pingplotter testi.

Dosya Ekleri

• değer1.png
    değer1.png
    26 KB · Görüntüleme: 43
  • değer2.png
    değer2.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:

Geri
Yukarı