Sponsorlu videoların çok bariz olması

JawBone

Decapat
Daha fazla  
1658152788259.png

Bu resimde gördüğünüz üzere inceleme videosu izleyecektim ve YouTube'da arattığımda gördüğüm sonuçlar beni şaşırttı. Technopat dahil çoğu içerik üreticisi aynı başlıklarla video yayınlamış. Bu videoları görünce ürünü alma hevesim de kaçıyor. Ya ürün kötü çıkarsa diye içimde kalıyor hep. Normalde modem, router, ISS incelemesi gibi Technopat videolarını severek izlerim ama bunu izleyesim gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna yapabilecek bir şey yok. Maalesef sadece Adsense geliri ile işleri çevirmek mümkün değil. Ki durumun böyle olması bence daha iyi. En azından dediğiniz gibi bunların reklam olduğu analşılıyor bu nedenle farklı kaynaklara bakma belki gidip deneme ihtiyacı hissediyoruz. Hissetirmeden reklam yapsalar daha kötü olacak.

Hocam abonesi çok olan kanallar yerine abonesi az olan kanalları izle ben hep öyle yaparım daha gerçekçi bilgiler veriyorlar.

Bütün videoları izleyip kararınızı ona göre verebilirsiniz. Yeterli değilse burada konu açıp sorabilirsiniz 👍

Ayrıca videoya da baktım, Ali artısından da eksisinden de bahsetmiş. Buyurun eksiler:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Markalar ürünleri öne çıkartmak ve akla getirtmek için kalıp kelimeleri kullanmayı severler. Bu şekilde beynimiz kelimelerle ürünleri biz istemesekte bağdaştırır, örnek olarak hafif kulaklık dendiğinde, beynimiz tüy kelimesiyle birlikte bu kulaklığı aklımıza getirir.

Geri
Yukarı