Spor sonrası ağrılı vücut

Merhaba, kaslar sarkomer denilen denilen hücrelerden oluşur. Yoğun aktivite sonrası bu sarkomerler hasar görür ve onarım için biraz zaman gerekir. Bu süre içinde kramplar veya ağrılar baş gösterebilir. Bu durum ortadan kalkana kadar lütfen kendinizi zorlamayınız. Devam edilmesi durumunda sarkomer denen bu hücrelerde kalıcı hasarlar meydana gelebilir. Program ile bir alakası olduğunu sanmıyorum. Sonuçta benim gibi hazırlık döneminden geçmiş ve biraz pasif kalmışsınız. Aktivite sonrası bunun olması normaldir. Bol bol protein alarak vücudun protein depolarını doldurmayı unutmayın lütfen.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler, yani dediğim gibi çok ağır bir programım yok vücut ağırlığımla yaptığım plank, dizler yukarı, şınav pozisyonundan zıplayıp aynı pozisyona yeniden gelme vb. gibi hareketlerim var ama setleri yüksek. Normalde 8 set fakat çok ağır geldiği için 5 sete düşürdüm yavaşça setleri arttıracağım.

Eğer kas ağrınız günlük hareketleri yapmanıza engel olacak kadar yoğunsa, geçene kadar antremanlara biraz ara verin. Ne zaman kas ağrınız azaldı veya geçti, o zaman kaldığınız yerden gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz. Lakin o kadar yoğun bir ağrı yoksa setleri biraz azaltmanız doğru bir yaklaşım olacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…