Çözüldü Spotify 2.5 GB yer kaplıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Android

Agatha27

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 6800h, 2x8 4800 mhz ddr5 tam, 512. M2 ssd,rtx 3050, windows 11.
Meslek
Öğrenci
Spotify çok yer kaplıyor. Verileri sildiğimde tekrar birkaç günde 500 megabaytlara ulaşıyor. Normal mi?

Çözüm
Önbellek temizlediğinizde yine silinmez. Uygulama içinden silerseniz gidebilir ama. Dinlediğiniz şarkıları kendi önbelleğine alıyor. Normal bu kadar yüksek olması. Bende de 1-2 ay içinde yükselir düzenli olarak silerim.
Şarkı indirmiyorum. Zamanla artıyor 1 ayda tekrar 1.5 gb ları buluyor. Önbelleği temizliyorum ama sanırım sıfırlamam gerek arada.
Bende de birkaç günde 750'leri buluyor. Düzenli olarak temizliyorum. Kullanımınıza bağlı olarak bu boyut çok daha artıp azalabilir.

Şöyle bir durum olabilir. Deneme sürümünde indirdiğiniz (eğer kullandıysanız) ücretsiz moda geçince indirilenler gözükmüyor ama siz verileri sildikten sonra tekrar indiriliyor olabilir böyle bir durum söz konusu mu peki?

Yok yeni başladım kullanmaya, 1 ay kadar oldu. Sanırım önbelleği telefonun depolama kısmından değil uygulamanın içinden temizlemem gerekiyor. Telefon veri olarak görüp temizlemiyor sanırım. Az önce 450 mbdı şimdi 130 a düştü.

Önbellek temizlediğinizde yine silinmez. Uygulama içinden silerseniz gidebilir ama. Dinlediğiniz şarkıları kendi önbelleğine alıyor. Normal bu kadar yüksek olması. Bende de 1-2 ay içinde yükselir düzenli olarak silerim.

Çözüm
Yok yeni başladım kullanmaya, 1 ay kadar oldu. Sanırım önbelleği telefonun depolama kısmından değil uygulamanın içinden temizlemem gerekiyor. Telefon veri olarak görüp temizlemiyor sanırım. Az önce 450 mbdı şimdi 130 a düştü.
Evet, uygulamanın içinden temizlemeniz gerekir. Ayarlar(Çark İşareti)>Depolama kısmından indirilenler ve önbelleği görebilirsiniz. ''Önbelleği Temizle'' seçeneğinden de temizleyebilirsiniz.

500 civarı işte? Tam olarak neyi kanıtladınız :D
Bir şey bildiğiniz yok kendi deneyiminizi doğru kabul ediyorsunuz. Cihazınızdaki hafızaya göre spotify bir önbellek limiti belirler. Ben telefona spotify kuralı 3 gün oldu zaten ki dinlediğim şarkılar hep aynı olduğundan 550 mb idi. Birkaç saat önce 10-20 tane şarkı açtım ve şu an kontrol ettiğimde 950 mb gözüküyor. Zaten daha önce birkaç GB önbellek sildiğimi hatırlıyordum ama bir ekran görüntüsü yoktu elimde. Merak etmeyin birkaç GB'ye çıktığında sizi konuda etiketlerim. Siz de "normal değil sorun var" dersiniz.
@Khajz Spotify önbelleği 500 mb'yi geçmiş 2.7 GB olmuş. 😱😰

20220221_135947.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı