Spotify da beat kullanırsak telif yer miyiz?

waTdorA

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bir sorunun cevabını çok merak ediyorum. Kendim öylesine bir şarkı çıkaracağım. Amacım para kazanmak değil, sadece öylesine Spotify üzerinden yayınlayacağım. YouTube ses kütüphanesinden birkaç beat buldum. Bunları kullanıp arkaya söz yani benim sözlerimi, ses kaydımı eklersem telif yer miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela yungcihad diye bir rapçi mi denilir artık bilmiyorum. Adam kendisi anlattı, dedi işte "Benim şarkılarım çalıntı beat, beatleri koyuyorum beat'ini çaldığım adam ölmüş telif atamıyor bum tıs bum tıs." diye açıklama yaptı. Beat kullansanız telif yeme ihtimaliniz var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela yungcihad diye bir rapçi mi denilir artık bilmiyorum. Adam kendisi anlattı, dedi işte "Benim şarkılarım çalıntı beat, beatleri koyuyorum beat'ini çaldığım adam ölmüş telif atamıyor bum tıs bum tıs." diye açıklama yaptı. Beat kullansanız telif yeme ihtimaliniz var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Youtube ses kitaplığındakiler telifsizmiş. Amacım para kazanmak falan değil öylesine atacaktım. Yavaşlatsam veya sesin kalınlığıyla oynasam sorun olur mu?

Youtube ses kitaplığındakiler telifsizmiş. Amacım para kazanmak falan değil öylesine atacaktım. Yavaşlatsam veya sesin kalınlığıyla oynasam sorun olur mu?
Speed up gibi olur hocam o zaman, her türlü o algılanıp kaldırılıyor. Speed up yayınlayanlar 1 hafta sonra kalkıyor.

FL Studio ile kendiniz yapabilirsiniz. Kalitesiz olur ama programı satın almak harici para vermezsiniz.
arkadaş açıklama kısmında şöyle bahsetmiş. Para kazanma durumu olmadan paylaşabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı