Spotify vs Apple müzik

Apple Music ses kalitesiyle öne çıkıyor, ama Bluetooth üzerinden dinlediğiniz için AAC kullanılacak. Pek bir mantığı kalmıyor. Kulaklığınız destekliyorsa Dolby Atmos ile uzamsal dinleme yapabiliyorsunuz. Spotify'ın arayüzü çok daha iyi bana göre. Ayrıca Spotify'ın algoritması çok daha iyi çalışıyor.

Apple Music ses kalitesiyle öne çıkıyor, ama Bluetooth üzerinden dinlediğiniz için aac kullanılacak. Pek bir mantığı kalmıyor. Kulaklığınız destekliyorsa Dolby Atmos ile uzamsal dinleme yapabiliyorsunuz. Spotify'ın arayüzü çok daha iyi bana göre. Ayrıca Spotify'ın algoritması çok daha iyi çalışıyor.

Spotify'ın algoritması gerçekten daha iyi ben o yüzden Spotify'daki tüm playlistlerimi Apple Music'e aktardım program aracılığı ile. Bana sorarsanız da hocam Apple Music arayüz bakımından daha iyidir.

Spotify'ın algoritması gerçekten daha iyi ben o yüzden Spotify'daki tüm playlistlerimi Apple Music'e aktardım program aracılığı ile. Bana sorarsanız da hocam Apple Music arayüz bakımından daha iyidir.
Hocam yaklaşık 8 yıldır Spotify kullandığım için arayüzüne çok hakim durumdayım. 4 ay kadar Apple Music kullandım. Çok zorlu bir süreçti :) Temel özelliklerin olmaması garip. Çapraz geçiş yoktu mesela. iOS'ta hala yok. Spotify'da olan kaydırarak şarkı beğenme sıraya ekleme gibi şeylerin olmaması da kötü.

SE2 ve Jabra Elite 4 kullanıyorum. Apple müzik acaba daha mı kaliteli olur diye karşılaştırma yapıyorum ancak Spotify ses yüksekliği ve kalitesinde bir adım önde gözüküyor. Ses kaliteleri en üst ayarda. Sizde durum nedir?
Apple müzik EQ= geç vakit
Spotify EQ = piyano

Hi-Fi müzik dinlemek için gerekli ekipmanlar lazım. DAC ve kablolu bir kulaklık. Bluetooth teknolojisi kayıpsız veri aktaramaz. Apple Music'i Dolby Atmos yani Apple'da geçen teknoloji ismi Spatial Audio'yu deneyimlemek için kullanabilirsiniz. Spotify yeterli olacaktır Bluetooth kulaklıklarla kullanım için.

Spotify kesinlikle. iPhone kullanmıyorsanız Apple Music tavsiye etmem. Apple Music'in Android arayüzü Spotify kalitesini bırakın YouTube Music'den daha kötü bence.

Arayüzü geçtim hadi. Abi şarkı başlatamıyor. Bekliyor veya iki kez tıklamak lazım. Playlist içeren klasördeki yüklenmeler falan yavaş yani. Android'te Apple Music kullanılmaz.

Spotify herkese saçma rap öneriyor mu? Yoksa populer bunlar bunu da beğen kafasında?

Ekran Görüntüsü 2023-03-15 19-51-10.png

Bunların içinde hiç rap, hip hop gibi ıvır zıvır yok niye öneriyor? Apple ürünün yoksa Apple müzik saçma geliyor...

Geri
Yukarı