Spotify'da playlistimin takipçisi bir gecede 100 arttı

k_carmZ

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Merhaba. Bu durum başıma birkaç gün önce geldi. Profilimde herkese açık olarak paylaşımda olan 4 adet playlistim var. Bunların hepsi uzun bir süre boyunca hep 1 takipçideydi. Birkaç aydır öyleydi rahat.

Birkaç gün önce Spotify profilime baktığımda bir playlistimin ilginç bir şekilde 101 takipçi olduğunu gördüm. Bug olduğunu falan düşünüp Spotify'i kapatıp açtım direkt ancak halen daha 101 gözüküyor. İşin garip kısmı 101 takipçi görüneli birkaç gün oldu ve o günden beri takipçi sayısı ne arttı ne düştü, hep sabit kaldı 101'de. Halen daha öyle. Bir başka ilginç taraf ise playlistimi hiçbir yerde kimseyle paylaşmamış olmam. Sadece Discord profilimde dinlerken gözüküyor o kadar.

Normalde bu tarz şeyleri pek takmam ancak bu durum gerçekten benim kafamı kurcalıyor. Ben şahsen sistemsel bir bug olduğunu düşünüyorum bu konuda. 1 gecede bir playlist nasıl 100 takipçi birden artabilir ve günlerce hiç azalıp artmadan durabilir? Öyle çevresi bol geniş olan birisi de değilim, en fazla iki elin parmağı kadar arkadaşım vardır. Bu konuda yorumlarınızı merak ediyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başkası tarafından herhangi bir bot basımı (ki Spotify'da tam olarak böyle bir şey var mı bilmiyorum ancak olduğunu tahmin ediyorum) söz konusu olabilir.
Birinin bana bot basacağını pek zannetmiyorum açıkçası. 100 takipçinin kimler olduğunu görebilme şansımız var mıdır?

Birinin bana bot basacağını pek zannetmiyorum açıkçası. 100 takipçinin kimler olduğunu görebilme şansımız var mıdır?
Sorunuz hakkında bir bilgim yok ancak en mantıklı olasılık rastgele bot basımı olduğunu düşünüyorum. İsterseniz Spotify'a da bu konu hakkında ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Bot basıldığını düşündüğünüzü söyleyerek incelemelerini isteyebilirsiniz.

Hocam play listinizi atma şansınız var mı? Merak ettim.
Tabii atayım, reklama girer mi bilmiyorum ancak buyrun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba. Bu durum başıma birkaç gün önce geldi. Profilimde herkese açık olarak paylaşımda olan 4 adet playlistim var. Bunların hepsi uzun bir süre boyunca hep 1 takipçideydi. Birkaç aydır öyleydi rahat.

Birkaç gün önce Spotify profilime baktığımda bir playlistimin ilginç bir şekilde 101 takipçi olduğunu gördüm. Bug olduğunu falan düşünüp Spotify'i kapatıp açtım direkt ancak halen daha 101 gözüküyor. İşin garip kısmı 101 takipçi görüneli birkaç gün oldu ve o günden beri takipçi sayısı ne arttı ne düştü, hep sabit kaldı 101'de. Halen daha öyle. Bir başka ilginç taraf ise playlistimi hiçbir yerde kimseyle paylaşmamış olmam. Sadece Discord profilimde dinlerken gözüküyor o kadar.

Normalde bu tarz şeyleri pek takmam ancak bu durum gerçekten benim kafamı kurcalıyor. Ben şahsen sistemsel bir bug olduğunu düşünüyorum bu konuda. 1 gecede bir playlist nasıl 100 takipçi birden artabilir ve günlerce hiç azalıp artmadan durabilir? Öyle çevresi bol geniş olan birisi de değilim, en fazla iki elin parmağı kadar arkadaşım vardır. Bu konuda yorumlarınızı merak ediyorum, teşekkürler.

Benim de başıma benzer bir olay geldi. Takipçi sayımda bir anda artma oldu. Geçen gün birkaç hesap beni takip etmeye başlamıştı. Ya 0 ya da 1 takipçileri var. İsimleri random ve profil fotoğrafları var. Bugün daha da artmışlar. Yaklaşık 170 takipçim vardı, 255 olmuş. Sahte gibiler garip. Bazı insanlar parayla takipçi alıyormuş. Acaba hesap isimleri mi karıştı ki?

Spotify'da bu şekilde bir sistemsel bug söz konusu olmaz diye düşünüyorum ki yapısını düşününce olamaz zaten. Belki birisi kendisine basmadan önce deneme yapmak için rastgele sizin playlistinizi bulup önce oraya basmıştır. Baktı oluyor basmıştır kendine çoktan :)

Geri
Yukarı