SppExtComObj.exe dosyasında virüs

toprakcanakyapi

Kilopat
Merhabalar, SppExtComObj.exe adında dosyada Kaspersky virüs programı virüs buluyor. Aynı dosyayı VirusTotal üzerinden tarattığımda herhangi bir sıkıntı yok (virustotal linki). Biraz araştırma yaptığımda KMS kullanımıyla beraber çıkıyormuş ama herhangi bir program için KMS kullanmadım ve Kaspersky bu dosyayı silemiyor. Herhangi bir problem yaratır mı acaba?

Not: Win 8.1 kullanıyorum. Ekran kartımın Win 10 desteği yok bununla ilgili konu açtığımda 8.1 kullanmam gerektiği söylenmişti acaba 8.1 kullandığım için böyle bir şey olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Makalelerime bakınız hocam:

Merhabalar, SppExtComObj.exe adında dosyada Kaspersky virüs programı virüs buluyor. Aynı dosyayı VirusTotal üzerinden tarattığımda herhangi bir sıkıntı yok (virustotal linki). Biraz araştırma yaptığımda KMS kullanımıyla beraber çıkıyormuş ama herhangi bir program için KMS kullanmadım ve Kaspersky bu dosyayı silemiyor. Herhangi bir problem yaratır mı acaba?

Not: Win 8.1 kullanıyorum. Ekran kartımın Win 10 desteği yok bununla ilgili konu açtığımda 8.1 kullanmam gerektiği söylenmişti acaba 8.1 kullandığım için böyle bir şey olabilir mi?

Dosyayı bana atabilir misiniz hocam Discord hesabımdan?
KMS Windows 10'u crackliyor diye biliyorum %50 oranla virüs hocam taramadan bir şey diyemem.
Discord hesabım: Dr. Clef#0001

MS yazılımı crack yaptıysan beraberinde gelir. Yapmadım deme yapılmış sen veya başkası.
MS olabilir acil lazımdı indirilmiş vardı bilgisayarda oradan yükledim (yaklaşık 4-5 sene önce indirdiğim için nereden indirdiğimi hatırlamıyorum) gömülü olarak vardı herhalde. Şuan silindi virüs galiba, program tarafından gözükmüyor. Bir sıkıntı yaratır mı acaba sıfır format atmam gerekir mi?

Benzer vaka, virüs değil zararlı.

Geri
Yukarı