SQL kurulum hatası

Denemek gerek. Bu arada boş depolamanız yeterli mi? Bu adresleme sorunları bunlardan kaynaklı bile gerçekleşebiliyor. Bir de sistem özelliklerini belirtebilir misiniz?

104 GB boş yer var Intel Celeron B815 işlemci 8 GB RAM 240GB SSD.

SQL server 2017'yi indirdim sorunsuz çalıştı yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
104 GB boş yer var Intel Celeron B815 işlemci 8 GB RAM 240GB SSD.

SQL server 2017'yi indirdim sorunsuz çalıştı yardımlarınız için teşekkürler.

İndirdiğiniz 2019 paketinde sorun olması gerek yoksa 2017 ile 2019'un sistem gereksinimleri ve kurulum şartları birebir aynı. Farklı bir durum olması şaşırtıcı.

Hatanız komut satırı başlangıç hatası gibi duruyor. Bilgisayarın ilk isimlendirmesinde ya da kurulumundan kaynaklı bir sistem hatası.(Genelde Temiz formatla çözülüyor)
(Sıradaki adım sistem için risk içermekte. Veri kaybı yaşanabilir. Öncelikle verilerinizi yedeklemenizi öneriyorum)
Sırayla CMD'ye şu komutu yazıp çalıştırın(yönetici olarak):
Reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\stornvme\Parameters\Device" /v "ForcedPhysicalSectorSizeInBytes" /t reg_multi_sz /d "* 4095" /f
Bilgisayarı yeniden başlatıp komut satırına bunu yazın:
Fsutil fsinfo sectorinfo C:
*Bu kısım sector aralıklarının oluşup oluşmadığını görmek için kullanılıyor ekteki gibi. (sistem taraflı)

Eki Görüntüle 1630185

Ayrıca denetim masasında programlarda daha önceden SQL ile ilgili bir şey kurulmuş mu ona da bakın.
Bir de kurulum öncesi "C:\Program Files (X86)\Microsoft SQL Server" klasörü oluşmuşsa onu kaldırmayı unutmayın.
RAR dosyasındaysa setup'ınız onu da çıkarmanız gerek.
235450-imagen.png

Merhaba Hocam, Windows 11de bu hatayı alıyorum. Bu yazdığın iki komut
Reg add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\stornvme\Parameters\Device" /v "ForcedPhysicalSectorSizeInBytes" /t reg_multi_sz /d "* 4095" /f

Windows 11 için geçerli mi

235450-imagen.png

Merhaba Hocam, Windows 11'de bu hatayı alıyorum. Bu yazdığın iki komut

Windows 11 için geçerli mi?

Aynı şekilde geçerli fakat SQL server 2017 yüklemenizde fayda var. Sanırım SQL server 2019 package içeriğinde hata var. Başkaları da aynı hatayı alıyorsa bu sorunu bu komut çözmeyecektir.

Aynı şekilde geçerli fakat SQL server 2017 yüklemenizde fayda var. Sanırım SQL server 2019 package içeriğinde hata var. Başkaları da aynı hatayı alıyorsa bu sorunu bu komut çözmeyecektir.
Ben SQL server 2019 ve SQL server 2022 yükledim fakat ikisinde de aynı hatayı aldım. En sonunda yeniden windows 11 formatı attım. Bugün en iyisi SQL server 2017 yüklüyüm. O da sonuç vermezse windows 10'a geçeyim mi diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı