SQL Server Bağlantı hatası

emreunel159

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Stajyer
Merhaba. Dün gece yatmadan sorunsuz şekilde projeme kod ekleyip test edip çıktım ve sorunsuz çalışmaktaydı. Sabah kalktığımda bilgisayar durup dururken otomatik onarıma girdi ve onarım kişisel bilgisayarınızı onaramıyor gibi bir hatayla karşı karşıya kaldım. Yeniden başlatmak veya onarımdan çıkmak bilgisayarı açmıyordu ya format atacaktım ya da başka bir yol bulacaktım. Bende bilgisayarı geri yükleme seçeneğinden 3 gün önceye geri yükledim. Geri yükleyip açıldığında kod programım SQL'a bağlanırken hata veriyor. Uzun lafın kısası geri yüklemeden sonra bağlantı hatası yaşıyorum.
Görsel 1: Visual Studio22 C#'ta verdiği hata.

1).png

Görsel 2: SQL Server Management Studio 18'e girerken verdiği hata.

2).png

Not: Kod satırlarında hata yok. Çünkü dün sorunsuz çalışıyordu SQL'a bağlanma olayı. Bilgisayarın içinden bir şey oldu ama ne oldu anlamadım.

sql server'a giriş kullanıcı adını kontrol etmeye bak. Pc özelliklerinden atanan ismi al yapıştır. Genelde problem bu oluyor.
Kullanıcı adı doğru. Zaten dün gece düzgün bir şekilde bağlanıyordu o yüzden hata olmaz. Ne olduysa geri yüklemeden sonra oldu. Sanırım geri yükleme bilgisayarın dengesini bozdu. Çalışan ses sistemi takılı olmasına rağmen gitti. Steama girerken bir hata vermişti ss almayı unuttum tekrar vermiyor ve son olarak Google Chrome'a tıklayınca tepki vermiyordu düzeldi kendiliğinden. Sanırım formata doğru gidiyor. 1 gecede bu kadar sorun olması tuhaf.

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    1,4 KB · Görüntüleme: 14
Kullanıcı adı doğru. Zaten dün gece düzgün bir şekilde bağlanıyordu o yüzden hata olmaz. Ne olduysa geri yüklemeden sonra oldu. Sanırım geri yükleme bilgisayarın dengesini bozdu. Çalışan ses sistemi takılı olmasına rağmen gitti. Steama girerken bir hata vermişti ss almayı unuttum tekrar vermiyor ve son olarak Google Chrome'a tıklayınca tepki vermiyordu düzeldi kendiliğinden. Sanırım formata doğru gidiyor. 1 gecede bu kadar sorun olması tuhaf.

Geri
Yukarı