Squid Game ne anlatıyor?

Netflix'in son zamanlarda en çok izlenen dizilerinden birisi olan Squid Game'in konusu nedir arkadaşlarımdan da duymuşluğum var ancak konusu ne ne anlatıyor nasıl bir dizi izlemeye değer mi?

Aşırı spoiler vermeden anlatayım. Borcu gırtlağı geçmiş olan insanları ikna edip bir oyunun içine sokuyorlar. Kazanan vaadedilen para ödülünü alıp gidiyor. Ancak oyunlar zor ve kaybedenler eleniyor.

Ben son bölümünü bugün izledim, izlemenizi öneririm. Son bölüm çok şaşırtıcıydı bu arada. :D

Netflix'in son zamanlarda en çok izlenen dizilerinden birisi olan Squid Game'in konusu nedir arkadaşlarımdan da duymuşluğum var ancak konusu ne ne anlatıyor nasıl bir dizi izlemeye değer mi?

Konusu borçlu ve para kazanamayacak kadar acip insanların at yerine koyulması canı gönülde kalleşce birbirlerini öldürmeyip oyunun adaletli olması için görevlilere bir çeşit maske taktıran nerede devlet denilen bir seri 9 bölümden oluşuyor ve izlenince 1 günde bitiyor bazı yerlerinde olan cinsellik din dikkat çekiyor.

456 yarışmacı bir salonda kalıp geceleri kavgayla onlarca kişi ölür gündüzleri ise yarışmacılar bir oyun oynar. Film aşırı dram içeriyor son bölümlere doğru kalamar oyunundan önce kız ölüyordu sonra abisi tarafından öldürülen polis sonra alinin ölümü bla bla bla.

İzlenmeli çinliler ( köken olarak dıyorum çekikler ya :D yoksa kore yani ) film olarak iyi yerlere geliyorlar hakiki film bu.

Son düzenleme:

Borçtan kurtulamayacak raddede olan insanları belirleyip onlara bir teklif sunuyorlar. Bir oyuna katılıp(deathmatch) kazananı olursan milyarder olacaksın çoğunluk kabul ediyor. Oyunları hatasız tamamlarsan yaşıyorsun, tek hatan da direk ölüm. Filmde anlatılmak istenen dostluk, ihanet, sevgi, yaşam, ölüm ve bencilliği tam anlamıya görüyorsun.

Arınma gecesini andıran bir havası var ama eğlenceli versiyonu gibi. Çok düşünmeye gerek yok başladın mı zaten bir günde 9 bölümü kaz gibi yutuyorsun.

Geri
Yukarı