SR250 2024 model rodaj nasıl yapılmalı?

emin.0016

Hectopat
Daha fazla  
Sorum başlıktaki gibi en doğru en sağlıklı rodajı nasıl yapabilirim? Sadece bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim yanlış yönlendirilmek istemem. İyi sosyaller.

Motoru zorlamadan (örneğin 10k devir çeviriyorsa 6-7k geçmeden) her viteste kullan.
Son viteste sabit hızda gitme yani.

Sana tavsiyem virajlı yollarda sürmen olacaktır.
Viraja girmeden vites düşürüp çıkışta basarsın, sürekli değişken hız ve viteslerde olacağından çok tatlı rodaj olacaktır.

Bende de sr var 24 model rodajda ne düşük devirde nede yüksek devirde kullandım sr 12 bin devire kadar çeviriyor ben 300 e kadar 7 yi fazla geçmedim sonra 700 e kadar 8-9 u fazla geçmedim (Arada motoru zorladım ama yüksek devirlerde fazla bırakmadan) 1000 e kadar da ara sıra top speed yaptım. Bütün viteslerde motorun her devrini göstermen lazım motora her zaman düşük gidersen motor açılmaz her zaman yüksek gidersende cnc den kaynaklanan çapaklar sıkıntı çıkarabilir. Motorun ilk bakımında o yağın o kadar koyu ve tortulu olması ondan kaynaklanıyor. Kısaca yukardaki arkadaşın dediği gibi sabit hız yerine sürekli vites değiştir motora her devri göster her viteste. Şuan motorum 157 civarını görüyor 11 bin devirde 12 bin de kesici zaten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı