SSD 2. kez yandı

Ben de SATA girişli SSD kullanıyordum PSU'yu öteki kasamdaki PSU ile değiştirdikten sonra SSD'nin SATA kablosu yanmıştı ve şakasız yanık kokusu + yanma görülebilir şekildeydi. Kasayı açıp SSD'nize ve SATA kablosunun ucuna yanmış mı diye bakın. Yandıysa bilgisayarcıya değil elektrikçiye götürün, lehim yaparak tamir edilebiliyor. Ayrıca SSD'nin girişindeki uçlar yerine muadili uçlar gerekecektir. Dua edin elektrikçiniz sağlam olsun, büyük masraftan kurtaracaktır.

Sistem kurulduktan sonra bile BIOS geliyorsa elbette bir sorun olmalı, diğer arkadaşlar çok şüpheci davranmış. Her bilgisayarcı bu kadar kötü olmaz ama yine de kendi çözümünüzü bulmak sizi daha iyi hissettirecekse doğru yoldasınız.
Hocam baktim ama pek bi yaniklik bisey bulamadim bu seferde bilgisayar acildiktan 2 dakika sonra mavi ekran veriyo biosa atiyo

Hocam baktim ama pek bir yaniklik bir şey bulamadim bu sefer de bilgisayar acildiktan 2 dakika sonra mavi ekran veriyor BIOS'a atiyor

Yazılımsal bir problem var demek ki. Format atabiliyorsanız bir format atmayı denemenizi ve sürücüleri yardımcı bir araçla değil üreticinizin sunduğu sitelerden indirmenizi tavsiye ediyorum. Şu anda her şey sebep olmuş olabilir, sürücü hatası olabilir, darboğaz olabilir, mavi ekrandaki aşağıda beliren kodu atmanız güzel olurdu açıkçası.

Yazılımsal bir problem var demek ki. Format atabiliyorsanız bir format atmayı denemenizi ve sürücüleri yardımcı bir araçla değil üreticinizin sunduğu sitelerden indirmenizi tavsiye ediyorum. Şu anda her şey sebep olmuş olabilir, sürücü hatası olabilir, darboğaz olabilir, mavi ekrandaki aşağıda beliren kodu atmanız güzel olurdu açıkçası.
Hocam size atabilmek icin yine denedim bu sefer fps 1 e dusmus gibi imlec kare kare ilerledi mavi ekranl vermesini beklerken siyah ekran verip biosa atti cok degisik bir durum

Yeni konular

Geri
Yukarı