SSD BIOS'ta SATA listesinde gözükürken boot priority listesinde görünmüyor

Ybert

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci.
RAM
Crucial Ballistix 8x2 2666 MHz
SSD veya HDD modeli
Patriot Burst 240 GB SATA
Ekran kartı
AMD Radeon Vega 8
Anakart
Gigabyte A320MH
İşlemci
AMD Ryzen 3 3200G
Dün akşam bilgisayarı kapattığımda her şey normaldi. Fakat bugün eve gelip bilgisayarı açtığımda ise ekran BIOS'ta kaldı ve Windows 11 boot edilmedi. Sonradan fark ettim ki Patriot Burst'üm SATA Configuration listesinde görünüyor fakat boot priority listesinde görünmüyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Yardımcı olabilecek yok mu?

Son düzenleme:
UEFI sistemlerde Boot Manager ilk sıraya alınması gerekiyor. Disk değil. Boot Manager yoksa Windows veya disk hasar almış olabilir. Elinizde kurulum USB'si varsa bununla onarmayı deneyin. Olmazsa temiz kurulum yapmayı deneyin.

UEFI sistemlerde boot Manager ilk sıraya alınması gerekiyor. Disk değil. Boot Manager yoksa Windows veya disk hasar almış olabilir. Elinizde kurulum USB'si varsa bununla onarmayı deneyin. Olmazsa temiz kurulum yapmayı deneyin.

Kurulum USB'si yok, indirmek için erişebileceğim bir bilgisayar olmazsa nasıl çözebilirim?

UEFI sistemlerde boot Manager ilk sıraya alınması gerekiyor. Disk değil. Boot Manager yoksa Windows veya disk hasar almış olabilir. Elinizde kurulum USB'si varsa bununla onarmayı deneyin. Olmazsa temiz kurulum yapmayı deneyin.

Şimdi kurulum USB'si ile temiz kurulumu denedim fakat SSD verileri hala duruyor ve yeterli boş alan yok, yani SSD verileri silinmemiş fakat boot etmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum ile silinmesi gerekir. Yardımcı olabilir.
Yine de olmazsa disk de sıkıntılı olabilir.

Clean işlemini yaptım fakat kurulum menüsünde boş alan 15 GB görünüyor.

Büyük ihtimalle diskim hasarlı. Fakat anlayamıyorum, daha 2 yıl oldu sistemi toplayalı.

Olabilir hocam. Sonuçta bunlar da arıza yapabiliyor.

Hayırlı olsun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı