SSD bir anda doldu

bugraserdar

Hectopat
Daha fazla  
250GB SSD'ye sahibim. Durum şu yaklaşık 90GB boş yerim vardı fakat bugün bilgisayarımı açtığımda boş alanın 6-7 GB'a kadar düştüğünü gördüm. Akıllı depolama ile indirilenleri temizledim fakat durum hala anormal 90GB boş yerim şu an 30GB civarında boş olarak gözüküyor. Benzer konuları okudum fakat temp dosyasını silemiyorum dosya başka bir yerde açık gibi bir hata alıyorum zaten temp dosyasıda yaklaşık 9GB yani o da sorunuma çözüm değil bu durumu nasıl çözerim Defender bir virüs bulamadı ama Kaspersky indirip taratmalı mıyım?

250GB SSD'ye sahibim. Durum şu yaklaşık 90GB boş yerim vardı fakat bugün bilgisayarımı açtığımda boş alanın 6-7 GB'a kadar düştüğünü gördüm. Akıllı depolama ile indirilenleri temizledim fakat durum hala anormal 90GB boş yerim şu an 30GB civarında boş olarak gözüküyor. Benzer konuları okudum fakat temp dosyasını silemiyorum dosya başka bir yerde açık gibi bir hata alıyorum zaten temp dosyasıda yaklaşık 9GB yani o da sorunuma çözüm değil bu durumu nasıl çözerim Defender bir virüs bulamadı ama Kaspersky indirip taratmalı mıyım?

Taratmalısınız bence tam tarama yapın

Bazen tarayıcılar aşırı fazla yer kaplayabiliyor. Ben Yandex browser kullanıyordum bir ara 30 gb yer kaplıyormuş, onu da bir kontrol et derim

Bir Anti-Virus programı ile bilgisayarınızı tarayın. Eğer bir virüs bulamazlarsa bilgisayarda, kullanmaya devam edin. Eğer virüs varsa format atmanız gerekebilir. SSD'yi biçimlendirerek format atmanızı tavsiye ederim.

İndirilmiş ve yüklenmemiş güncellemeler var mı? Sistem yedeklemesi açık mı? Bunları bir gözden geçirin.

Şuan Kaspersky ile tam tarama yapıyorum arkadaşlar sırasıyla önerilerinizi uygulayacağım.
Tarama bitti. İşlenemeyen nesnelerden ilk ikisi ne hakkında bilmiyorum ama sorun virüs değil sanırım.
WinDirStat ile SSD'de kullanılan alanın 95GB olduğunu görüyorum şuan fakat 95 kullanılıyorsa şuan en az 100gb yerin boş olması lazım.
Arkadaşlar Kaspersky ile tam tarama ve birkaç nesne silinme sonucunda uygun olan tavsiyelerinizi uyguladım ve bilgisayarımı yeniden başlattığımda problem çözüme kavuştu tekrar teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-07-07 172105.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-07 172105.png
    23,1 KB · Görüntüleme: 47
  • Ekran görüntüsü 2021-07-07 175346.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-07 175346.png
    32,6 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:

Geri
Yukarı