SSD Çok Mu Önemli?

VΣNOM

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522654119
Ben şuan uefi Windows kullanıyorum hdd'de kopyalama hızı saniyede 200mb.Ssd çok mu pahalı ? Kopyalama veya windows'un başlangıç sürelerini etkiler mi ? Kısacası ssd almak gerekli mi veya zorunlu mu ?

Herhangi bir zorlama yok. İstersen alırsın istemezsen almazsın. SSD alırsanız açılış hızında olan farkı hissedersiniz. Eskiden 2 dakikada açılan bilgisayarım SSD takınca 10 saniyeden kısa sürede açılıyor. Bütçeniz varsa alın.

Ssd nin hızına alışınca vazgeçmek kesinlikle zor. Tıkladığın herşey anlık olarak açılıyor. Bilgisayar yeni açılmış olsa bile.

Bi benim SSD açılış hızını etkilemiyor. Masaüstü deneyimini mükemmel hale getiriyorç

Oyunlarda bekleme süreleri işlemcinle doğru orantılı olarak dakikalar sürebilir. Misal benim dizüstünde far cry 4 en düşük ayarlarda video geçiş ekranlarında SSD yokken 2-3 dakika beklerken SSD aldım bu süre 1 dakikadan daha az süreye düştü. Tabi FPS ye felan etkisi yok neyse o. Sadece video geçişi esnasında bana sigara molası tuvalet ihtiyacını erteletti işte. :D

Oyunlarda kaplamaların geç gelmesi gibi sorunları istemiyorsanız SSD alın derim. Özellikle dünyaya açık olan oyunlarda mesela GTA 5 gibi oyunlarda SSD olmazsa olmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı