SSD değişimi sonrası Windows 10

Key satın alırsanız resmi ürün kullanmış olursunuz. O keylerin nasıl ve ne şekilde elde edildikleri bilinmiyor lakin resmi ISO ile kurulan Windows'a herhangi bir ek müdahale yapmadan ürünü etkinleştirmiş oluyorsunuz.
Etikliği sorgulanır lakin verimliliği sorgulanamaz diye düşünüyorum.

Nasıl yapmış olabilir o zaman?
KMS gibi programlar ile bir nevi kırıyorlar Windows'u. Güvenilir bir yöntem değil.

Retail keyler var 50 TL di al kafan rahat olur istediğin kadar format çak ben Win 8.1 Pro Retail keyini mailini yanlıslıkla sildim delirdim gitti para diye.

Yani her hâlükarda eski haline döndürmem gerekir bu şekilde kullanmaktansa doğru anladım değil mi ? Çok soru soruyorsam kusura bakmayın lütfen bu tam olarak bilmediğim için iyi anlamaya çalışıyorum.

Retail keyler var 50 TL di al kafan rahat olur istediğin kadar format çak ben Win 8.1 Pro Retail keyini mailini yanlıslıkla sildim delirdim gitti para diye.
Bu keyler güvenilir mi?

Vallahi ben çok memlundum isteğim bilgisayara kuruyorsun hiçbir sıkıntısı yok gitmişim keyin geldiği maili silmişim.

Yani her hâlükarda eski haline döndürmem gerekir bu şekilde kullanmaktansa doğru anladım değil mi ? Çok soru soruyorsam kusura bakmayın lütfen bu tam olarak bilmediğim için iyi anlamaya çalışıyorum.
Aynen katılıyorum. Temiz bir kurulum için Windows ISO hazırlayın. Önce home kurmayı deneyin, home ile resmi ürüne ulaşamazsanız ya onu etkinleştirmeden kullanın ya da tekrar bir format ile pro kurup, etkinleştirme anahtarı alın. Home için anahtar bulma olasılığınız düşük diye düşünüyorum genelde pro için satılıyor.

Bu arada alacaksan pttavm'de 10 Liraya satılıyor, kaçırma derim. Yorumlar da hep çalışan anahtarların geldiği yönünde.

Vallahi ben çok memlundum isteğim bilgisayara kuruyorsun hiçbir sıkıntısı yok gitmişim keyin geldiği maili silmişim.
Anladım teşekkür ederim. Key i internetten aldıysanız hangi siteden almıştınız?

Anladım çok teşekkür ediyorum sağolun.

Daha önce etkinleştirilmiş bir şekilde Microsoft Windows 10 Home Single Language kullandığınıza göre Microsoft Windows 10 Home Single Language olarak temiz kurulum yapabilirsiniz. Orijinal olan Microsoft Windows lisansları anakarta yazılıyor ve daima kalıyor.

Çok teşekkür ederim

Merhaba. Sormama gerek kalmadı çünkü indirilenler kısmında gördüm evet KMS Tools kullanarak yapmış.
Ürün anahtarı kanalı : retail
Kullanım lisansı urlsi,doğrulama urlsi
Kısmi ürün anahtarı:….
Lisans durumu:Lisanslı
Kalan Windows yeniden etkinleştirme sayısı:1001
Kalan sku ilk duruma döndürme sayısı:1001

Bunlar fotoğrafta çok iyi çıkamamış o yüzden ben yazayım dedim.
Defender ile tam ,hızlı ve çevrimdışı tarama yaptım virüs bulamadı ama programa girip kontol edince aşağıdakiler çıktı ve kaldır diyerek kaldırdım hepsini. Virüsleri yok etmem için yeterli olur mu peki bu ? Bir de KMS güvenli KMSPico güvenli değil diye yorumlar okudum internette siz ne düşünüyorsunuz? Bir de şu KMS den tamamen kurtulmak için format atmadan önce yapmam gereken herhangi bir işlem var mıdır?

@River16

Merhaba. Format atarken böyle bir şeyle karşılaştım. Yerel ile yüklemeyi de pek tavsiye etmemişler , bazı kişiler virüsler tamamen temizlenmeyebilir demiş. Ne yapmalıyım?

Evet aynen öyle oldu. Windows'umu yüklesttiğim zaman temiz kurulum ile yapmıştım USB ile aynı işlemi yaptım ve düzeldi. Şu an eskisi gibi Home Single Language.

Tekrardan cevap veren herkese yardımları için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• BE7C7C9B-8241-4248-B70B-209961E050A9.jpeg
    212,6 KB · Görüntüleme: 22
  • 84B8A325-8D37-4EC2-A8F4-34814DD8A1E0.jpeg
    515,1 KB · Görüntüleme: 25
  • 45D6A874-CBD4-40C8-80B2-F32EB72754FA.jpeg
    285,4 KB · Görüntüleme: 21
  • D154DB6E-7602-4DAD-8215-C3BA2F24223C.jpeg
    349,1 KB · Görüntüleme: 25
  • 0A6A65C8-372C-41D8-B7AB-AC01486B1063.jpeg
    224,2 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…