SSD Disk Klonlama

Mearty

Hectopat
Merhaba. Dizüstü bilgisayarıma SSD yükseltmesi yapacağım. Tekrar Windows kurmak istemiyorum, o yüzden disk klonlamak istiyorum. YouTube'da yeterince video var ancak hangi programı kullanmak daha iyi olur bilemedim. Program önerilerinizi bekliyorum. Daha önce videolardan izleyerek disk klonlayan arkadaşlar, izlediğiniz videonun linkini bırakabilirseniz çok sevinirim. Son olarak klonlama işlemini dönüştürücü (USB 2.0) ile yapacağım.

Backupper programıyla basitçe yapabilirsin. Link
Biraz araştırma yaptım. Genel olarak Macrium Reflect programını kullanmışlar. Technopat da bunu kullandığı için bu programı kullandım. Yine de teşekkür ederim.
Her şeyi tamamladım. Sistem sorunsuz çalışıyor. SSD okuma/yazma testi de yaptım. Sıkıntı yok. Ölçümlerime göre 2dk 5 sn ye de açılan dizüstü bilgisayarım 20 sn ye de açıldı.

Son düzenleme:
Biraz araştırma yaptım. Genel olarak Macrium Reflect programını kullanmışlar. Technopat'da bunu kullandığı için bu programı kullandım. Yine de teşekkür ederim.
Her şeyi tamamladım. Sistem sorunsuz çalışıyor. SSD okuma/yazma testi de yaptım. Sıkıntı yok. Ölçümlerime göre 2dk 5 sn ye de açılan dizüstü bilgisayarım 20 sn ye de açıldı.

Hangi SSD kullanıyorsun? Testleri paylaşabilir misin?
Samsung Evo 860 aldım. Yakında disk klonlayacagim fakat merak ettiğim bir şey vardı. Sıfırdan diskin ölçümünün yapılması, sıfırdan Win 10 veya 7 kurulup bir test yapılması ve bir de klonlama sonrasında hız testi. Bunların arasındaki farkları merak ediyorum.

1.png

SSD. İyi bir marka olmadığını biliyorum. Maddi sıkıntılardan dolayı risk almak zorundaydım ama bir sıkıntı olmadı.

Eki Görüntüle 575507
SSD. İyi bir marka olmadığını biliyorum. Maddi sıkıntılardan dolayı risk almak zorundaydım ama bir sıkıntı olmadı.
Biraz da şans işi tabii ki de ama aldığınız marka dediğiniz gibi sıkıntılı. Bu arada klonladığınız sistem win kaçtı ? Doluluk oranları nasıldı ?
Klonlamaya rağmen bu ölçüm çok iyi.

Geri
Yukarı