Çözüldü SSD disk nasıl birleştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akari

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, bugün SSD'mi ikiye böldüm. 10 GB civarı bir alan ile yeni disk oluşturdum. Şimdi bu iki diski tekrar birleştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Çözüm
2 sorunu bu mesajda toplayıp çözüm seçiyorum o halde.

En sağdaki 2 kısma sağ tıklayıp silin. Oradaki veriler silinir.
Sonra soldaki parçaya sağ tıklayıp genişlet deyin.
Yetmiyor. Ortadaki 500 MB yüzünden ya dinamik disk olacak ya da o bölüm silinecek.

Dönemedim, afedersiniz.
Evet, önceki mesajımda belirttiğim şekilde soldaki diske sağ tıklayıp genişlet diyeceksiniz.
Birleşmiyor. Ana diskte hala genişletme aktif değil.
CMD'ye ya da çalıştıra diskpart yazıp açın.
  • list volume
  • select volume x
    • X=Bölüm numarası. Boyutuna bakarak anlarsınız 500 MB kısmı.
  • clean
  • exit
Aman, yanlış bölümü seçmeyin.
CMD veya PowerShell üzerinden silebilirsiniz ama Disk Yönetiminden silemezsiniz.
Olmazsa diskpart üzerinden sileriz.
CMD'ye ya da çalıştıra diskpart yazıp açın.
  • list volume
  • select volume x
    • X=Bölüm numarası. Boyutuna bakarak anlarsınız 500 MB kısmı.
  • clean
  • exit
Aman, yanlış bölümü seçmeyin.

Kurtarma bölümü şu an boş gözüküyor ve gerekli değil. Bende de yok şu an.
Orası recovery bölümü için kullanılıyor diye biliyorum. O bölüm de sizde gözükmüyor şu an.
"Virtual Disk Service Error:
Geçerli ön yükleme, sistem, disk belleği, kilitleme dökümü veya hazırda bekletme birimi içeren diskte temizleme işlemine izin verilmez."
Bu hatayı aldım.

"Virtual Disk Service Error:
Geçerli ön yükleme, sistem, disk belleği, kilitleme dökümü veya hazırda bekletme birimi içeren diskte temizleme işlemine izin verilmez."
Bu hatayı aldım.
MiniTool Partition Wizard'ın deneme sürümü de var. Onunla deneyin son olarak. Önceki sayfada video atılmıştı, yararı olabilir.

MiniTool Partition Wizard'ın deneme sürümü de var. Onunla deneyin son olarak. Önceki sayfada video atılmıştı, yararı olabilir.
Denerim ama aklıma bir şey takıldı. Konuyu açmadan önce bu programı kurmuştum ve diskler yan yana gözükmediği için birleştirme yapmamıştı. Yan yana göstermenin bir yolu var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…