SSD Ekleme Mi RAM Takviyesi Mi?

CD okuyucu bölümü yok ama pc ile beraber driver cd si gelmişti. [emoji23]

Hocam az önce test ettim FH4 te sistemimi maalesef afterburner hala çalışmıyor.Ama görev yöneticisinden baktım cpu kullanımım %100 görünüyordu oyun esnasında bellek kullanımım 7.4/7.9 ekran kartı kullanımım %10 gösteriyordu fakat %100 çalıştığını oyun içinden görebiliyordum.Ağaçlık alanlara falan girdiğimde disk kullanımım birden artıyor ve bunla beraber fps drop yiyorum.Özellikle bilgisayarı ilk açtığım zamanlar disk biraz daha yoğun olduğunda daha fazla drop yiyodum.Bu testleri yaparken bilgisayarımın işlemcisini oc moddan bertaraf ederek sport moda aldım oc modda 3.40-3.50GHZ ,sport modda 3,20-3,30GHZ hızlarında çalışıyor gayet akıcı bir oyun deneyimi sundu bana fakat dediğim gibi HDD %100 çalıştığı zamanlar drop yiyorum hemen düzeliyor sizce ram mi ssd mi alsam faydalı olur. Dediğim gibi ram kullanımım 7.4/7.9 disk belleği havuzu denen şey ise 339 mb tam olarak ne olduğunu bilmiyorum sanırım sanal bellek.
Şimdi tekrar OC modda deneyeceğim.
Nedense oyunda işlemcim 3.09 ghz de kendini sabitledi oc moduna da alsam oynamadı.Boştayken oc modu işe yarıyor.
Aşağıya bıraktığım linkten videoyu izleyip yardımcı olursanız sevinirim.
Grafik ayarlarını arttırıp tekrar dener misin? Eğer anlattığın gibiyse SSD almalısın.

Grafik ayarlarını arttırıp tekrar dener misin? Eğer anlattığın gibiyse SSD almalısın.
Aşağıya link ekleyeceğim ayarları ortaya alıp denedim bir de.
FH4 droplari yemenin sebebi ekran kartının 2GB olması dostum. O oyun 2GB Vram den fazlasını istiyor.
Dediğiniz gibi olabilir hocam fakat drop yerken hdd kullanımının 100 olması ve dururken değil de yeni yerlere giderken yani harita yüklenirken yemem hdd den olabilir gibi düşünüyorum.
Ayrıca birşey eklemem gerek PC ilk açıldığı zamanlar biraz fazla fps drop yiyor 2-3 saat sonunda droplar kesilmeye başlıyor.
@Silinen üye yardım eder misin lütfen.
Çok pardon yanlış kişiyi etiketlemişim. @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı