SSD Format Sorunu

Merhabalar, imla hatalarımdan dolayı herkes den çok ama çok özür dilerim. Geçen gün PC'yi power tuşundan kapatmak zorunda kaldım. Tekrar açtığımda mavi ekranla karşılaştım. Format gerekiyordu ve gerekeni yaptım SSD'ye format attım, her şey yolundaydı. Sürücüleri yükledim ve Windows güncelleştirmesi için PC'yi yeniden başlattım. Yeniden başlatıkdan sonra şifre girme ekranı geldi lakin PC donmuştu. 10-15 dakika beklememe rağmen sonuç alamadım ve tekrardan format attım. Tekrar aynı işlemleri yaptım ve tekrar yeniden başlatdıktan sonra aynı hata ile karşılaştım. Bu sefer tekrardan format atmaya karar verdim lakin Windows'u güncellememeye kararlıydım. İşte ne olduysa o formatta oldu. SSD'ye ne yaptıysam format atamadım. Format işlemi tamamlandıktan sonra geri sayım ekranı geliyor ve yeniden başlatılıyor. Yeniden başlıyor başlamasına ama başladığında tekrardan taktığım flashı görüyor yani Windows'u kuruluma geçmiyor, tekrardan o mavi renkli Windows kurulum ekranı geliyor. Nerede hata yapıyorum bilmiyorum ama yardımınıza ihtiyacım olduğu kesin. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Sistem özelliklerim:
Samsung 250GB 860 Evo SATA
Corsair 8 GB DDR4 3000 MHz
MSİ B450M Pro-M. 2
Sapphire RX590 Nitro+
AMD Ryzen 2600 3.4GHz
Cooler Master Masterbox MB530 500W 80+ USB3.0
1TB HDD

Edit 1:
(Sorun SSD değil mi diye merak ettim ve HDD'ye kurulum yaptım HDD'de kurulunca aynı sorun oluşmadı, Windows'u sorunsuz şekilde kurdu, masaütüne gelince SSD'yi kontrol ettim PC SSD'yi görüyor hatta denemek için içine iki üç resim attım. Spotfy kurdum, SSD sorunsuz şekilde çalıştı ama format olmuyor. Olsa da tekrardan flasha geçiyor ve üst üste format atmaya zorluyor )
414263

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı