SSD güç bağlantısı kasada yok

dansemacabre

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Yükseklisans
Arkadaşlar merhaba. SSD olmadan sipariş ettiğim GameGaraj sisteme SSD takacağım. GameGaraj'a SATA ve güç kablosu ile ilgili sorular sordum ve SATA kablosunun anakart içerisinde gönderildiğini, güç kablosunun ise direkt PSU'dan geldiğini söylediler fakat iki adet 8 pin (biri GPU'ya bağlı diğeri boşta) haricinde kasanın içerisinde güç kablosu yok. Ne yapmam gerekli çevirici mi almam gerekiyor yoksa güç kablosu kasanın içerisinde bir yerde mi kaldı? Teşekkürler.

Bahsettiğiniz güç kablolarını kullanmayacaksınız. Güç kaynağından çıkan SATA kablosundan güç alacak SSD. Anakarttan çıkan kabloda anakart ile veri alışverişi için SSD'e bağlanacak.

Görseldeki girişi kullanacaksın SSD için:

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    34,3 KB · Görüntüleme: 65
Bahsettiğiniz güç kablolarını kullanmayacaksınız. Güç kaynağından çıkan SATA kablosundan güç alacak SSD. Anakarttan çıkan kabloda anakart ile veri alışverişi için SSD'e bağlanacak.

Görseldeki girişi kullanacaksın SSD için:
Kafayı yemek üzereyim bu kabloyu arıyorum ben de bayağıdır fakat görünür yerlerinde yok kasanın. Sağ kapağın altında falan mı kaldı acaba?

PSU'dan çıkan kablolardan biridir. SATA güç bağlantısı için soketi olmayan PSU olmaz.
PSU'dan çıkan kablolar direkt sağ şasiden geçirilmiş kapalı olan kısımdan yani. Kasa içerisine ise dediğim gibi sadece 8+8 pinler bırakılmış.
PSU cover bölümüne (PSU'nun olduğu bölüm) sıkıştırılmış olabilir. Karmaşıklık varsa biraz karıştırın orayı bulursunuz.
Tahmin ettiğim gibi kapalı taraftaymış kablolar arkadaşlar. Teşekkür ederim yanıt veren herkese.

Dosya Ekleri

• A59760D1-CFF9-43DB-8E72-A6E7A071BCAA.jpeg
    A59760D1-CFF9-43DB-8E72-A6E7A071BCAA.jpeg
    51 KB · Görüntüleme: 55

Geri
Yukarı