SSD/HDD Önerisi

Daha fazla  
1TB VEYA 500GB SSD önerilerinizi bekliyorum.
Bir de 2.5" 7.200RPM 1TB-500GB HDD önerilerinizi de bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikli olarak bütçeni ve M2-Nvme/M2-Sata veya normal sata SSD modellerinden hangisi için öneri istediğini belirlemelisin. M2-Nvme SSD konusunda eğer bütçe düşükse XPG sx8000 modelini önerebilirim. Ancak bütçe varsa Samsung'dan şaşma. İntel SSD'ler uygun fiyatlı ancak incelemelere göre pek çok sorun çıkarabiliyor ve ömürleri kısa. Sata SSD için hem uzun ömürlü hem de hız stabilitesi açısından Samsung 860 evo plus modeli önerilebilir. Hdd konusunda Seagate'in Firecuda Gaming SSHD modellerini önerebilirim. Normal HDD'lerden daha yüksek performans gösteriyor.

Öncelikli olarak bütçeni ve M2-Nvme/M2-Sata veya normal sata SSD modellerinden hangisi için öneri istediğini belirlemelisin. M2-Nvme SSD konusunda eğer bütçe düşükse XPG sx8000 modelini önerebilirim. Ancak bütçe varsa Samsung'dan şaşma. İntel SSD'ler uygun fiyatlı ancak incelemelere göre pek çok sorun çıkarabiliyor ve ömürleri kısa. Sata SSD için hem uzun ömürlü hem de hız stabilitesi açısından Samsung 860 evo plus modeli önerilebilir. Hdd konusunda Seagate'in Firecuda Gaming SSHD modellerini önerebilirim. Normal HDD'lerden daha yüksek performans gösteriyor.

Öncelikle belirtmediğimi fark etmemişim.
Laptopumda hali hazırda 128gb samsung m2nvme ssd bulunuyor. Yanına ek bir depolama arıyorum oyun oynamak için vs. hdd mi ssd mi karar veremedim sanırım hdd alıcam ama hdd ararken hep 5.400rpm var o yüzden de ssd ye dönüğüm biraz daha. Bütçem de 600-700tl ama belki esnetilebilir.
SSD için 970 EVO PLUS önerebilirim. HDD için Seagate önerebilirim. Tabi bütçeniz belirsiz olduğu için doğal olarak net bir öneride bulunmak olanaksız.

HDD lere bakıyorum ya 3.5" 7.200RPM ya da 2.5" 5.400RPM bu yüzden bulamadım. Bütçem de 600-700tl ama belki esnetilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı