SSD ile bilgisayarın açılışı hızlanmadı

Quarentin

Hectopat
Resimde görmüş olduğunuz durumda 22 GB'lık bir mini SSD'si bulunuyor bu laptopun. Ben bunun HDD'ye bir de SSD aldım bazen HDD aşırı derecede kitleniyor ve hatalarda açılırken çok hantallaşıyordu bu sebepten ötürü aldım ancak süresel anlamda bir fark olmuyor ilk izlenimlerime göre.
HDD ile 54sn'yede açılan laptop SSD ile de 54 saniyede açılıyor.

Yani bir performans farkı göremedim boşuna mı aldık yav biz şimdi bu SSD'yi?

Primary olması ile alakalı bir durum mu var 22GB'lık alanın?

Screenshot_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle fark oluşur. Şartlara göre fark büyür küçülür o ayrı ama en kötü senaryoda bile fark oluşacaktır. Eğer makinada 2 SSD varsa ve HDD dılardaysa tavsiyem yeni SSD nize bir format atmanız ve hızını gözlemlemeniz. Bu noktada eğer bir fark oluşmazsa o vakit diğer alternatiflere bakalım.

Dostum, Laptop'una bağladığın çıkış SATA2 mi? SATA3 çıkışlarda daha hızlı diye biliyorum SSD'leri, ben yeni bir kasa topladım UEFI format ile Windows 10 kurdum, masaüstü 5 sn de açılıyor, arka plandaki programların yüklenmesi falan 10-15 sn de bilgisayar kendine geliyor

Merhaba Arkadaşlar,
Geç cevap için özür dilerim sizlere.
Sorun recovery yapınca düzeldi herhangi bir problem kalmadı. Gayet hızlı açılış yapıyor. Sanırım anlamadım ama HDD den klon yapmıştım. Yedekledim recovery attım bu sefer daha farklı bir recovery oldu zaten laptop'u yeniden almış windowsu sıfırdan kurma yapıyor gibi oldu.(Normalde dosyaları siler isim veririz direkt açılır biliyorsunuz değiştiyse bilmiyorum tabi de.)

@ikiz_34 Sata 3 hızda herhangi bir problem yok şuan için HDD ye göre kat be kat iyi. HDD ye yedekleme yaparken 150mb falan yazıyor.Ama kendi için de bayağı hızlı. Önceden 54 saniyeden komple açılması 8 saniye sürüyor.

Teşekkürler cevaplarınız için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı