SSD ısınır mı?

Ben de aynı SSD'yi kullanıyorum. Bende genellikle sıcaklık değerleri 35-45°C arasında değişiyor. Yük altında 50-55°C'yi bulduğu oluyor. Yine de bu sıcaklıkların üstüne çıkmanızı önermem.

Isınmanın SSD'den mi yoksa laptopun kendisinden dolayı mı olduğunu nasıl test edebilirim?

Fan çıkışlarını kontrol edebilirsiniz.

Ben de aynı SSD'yi kullanıyorum. Bende genellikle sıcaklık değerleri 35-45°C arasında değişiyor. Yük altında 50-55°C'yi bulduğu oluyor. Yine de bu sıcaklıkların üstüne çıkmanızı önermem.

Fan çıkışlarını kontrol edebilirsiniz.

Fan sıcak üflüyor ama arada arak planda bir şeyler birden yüklenince daha çok çalışıyor. Genel olarak çok verimli çalıştığını söyleyemem. Etrafına ısı yayıyor. Tekrardan temizlemek lazım. Aslında orijinale yakın, kaliteli fan olsa onu takarım ama orijinali hatta kaliteli yan sanayisi bile yok. İnternet'te satılanlar beğenmediğim orijinalden daha iyi iş görürmüş, öyle okumuştum bir zamanlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
fFan sıcak üflüyor ama arada arak planda bir şeyler birden yüklenince daha çok çalışıyor. Genel olarak çok verimli çalıştığını söyleyemem. Etrafına ısı yayıyor. Tekrardan temizlemek lazım. Aslında orijinale yakın, kaliteli fan olsa onu takarım ama orijinali hatta kaliteli yan sanayisi bile yok. İnternet'te satılanlar beğenmediğim orijinalden daha iyi iş görürmüş, öyle okumuştum bir zamanlar.
Arkadaş SSD için söylemiş 50-55 de kullanıyorum yükte diye. Sizin sisteminizde bir sorun gözükmüyor. En fazla kaliteli termal macunla biraz daha soğutma sağlarsınız. bilgisayar fanları sıcaklık artışına göre devirlerini arttırırlar bu onların verimsiz olduğu anlamına gelmez. Tabii ki fan sıcak üfleyecek sistemde oluşan sıcaklığı uzaklaştırıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı