SSD kablo önerisi

burak babacan

Hectopat
Daha fazla  
SSD'min kablosu gevşek yeni kablo alacağım critical process died hatası alıyorum. Bunun sebebının SSD kablosu oldugunu düşünüyorum. Kablo önerisi yapabilir misiniz?

Herhangi bir sata data kablosu işinizi görür diye biliyorum.

Başlata cmd yazıp yönetici olarak çalıştır. Sonra sfc /scannow yazıp entera bas. Bittikten sonra Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth yaz ve enterla. Sonra Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth yazıp enterla. En son olarak Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth yazıp enterla. Bunların hepsini yap ve tamamlanana kadar bekle kapatma. Ve bu arada bunları cmd`yi yönetici olarak çalıştırarak yapman gerekiyor yönetici olarak çalıştırmazsan olmuyor. Bunlar olduktan sonra bilgisayarı yeniden başlat. Bu arada bilgisayar masaüstüne bile açılmıyorsa güvenli modda açarak yapmayı dene bu söylediklerimi. HD Tune Pro burdan indirip HDD ve SSD artık neyin varsa error scandan teker teker tarat. Ama quick scan diye bir şey var startın altında onun yanındaki kutu işaretsiz yani boş olacak öyle starta basacaksın.
Bilgisayar açılmıyorsa güvenli moddan açmayı deneyip sonra aygıt yöneticisine girip orda sarı ünlem işaretli aygıtları silip öyle açmayı deneyebilirsin. RAM`lerden birini çıkarıp biriyle sonra birini çıkarıp biriyle teker teker açmayı deneyebilirsin. Eğer ikisinden birini çıkarınca açılırsa çıkarılı RAM`in alt taktığın kısımlarını silgi ile silip öyle takarak deneyebilirsin. HDD ve SSD ikisini birlikte kullanıyorsan teker teker çıkarıp deneyebilirsin hangisinde sorun olduğunu anlamak için. Malwarebytes 4 - Güncellemeler burdan indirip bilgisayarını taratarak zararlı çıkan şeyleri karantinaya alıp sonra silmeyi deneyebilirsin. Bilgisayarını sistem geri yükleme ile eski bir tarihe yükleyerek düzelecek mi onu deneyebilirsin birde. Bu arada bilgisayar sende açılıyor sanırım minidump dosyalarına boş dediğine göre. O yüzden güvenli modda açmana gerek yok senin.
Yazdığım her şeyi denemeyi unutmayın ve yine diyorum sizin bilgisayar normal açılıyor ise sıkıntısız sonradan mavi ekran hatası alıyorsanız bilgisayarı açtıktan sonra bilgisayarı güvenli modda açmanıza gerek yok. Güvenli mod dışında söylediğim her şeyi yine aynı yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı