SSD, kasa ve oyuncu ekipmanı tavsiyesi

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamün aleyküm. Son birkaç gündür bayağı konu açtım farkındayım bundan dolayı özür dilerim topluca son kez konu açıyorum umarım çözüme kavuşturabiliriz inşaallah önerilerinizi bekliyorum.

1. SSD almam gerekiyor kullandığım SSD SanDisk Plus 120GB.

Mesela Steam'dan bir oyuna girmek istediğimde veya bir uygulama açmak istediğim zaman uygulama açılırken masaüzerinde sağ tıkladığım zaman menü gelmiyor başlat menüsüne defalarca basmama ragmen menü açılmıyor bunun nedenini bilmiyorum SSD'den olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden SSD alacağım Samsung Evo 860 SATA 3 SSD almayı düşünüyorum. SATA 3 mü almalıyım yoksa M.2 SSD mi?

2. Hava akışı çok iyi ve tasarım olarak çok büyük ve çok geniş bir kasa arıyorum genellikle bu bahsettiğim kasaların yan tarafında özel Power konulacak kısım oluyor.
(Corsair Obsidian 1000D) tarzı ve elimde ekran kartı yan takma kablosu mevcut kendiliğinden aparat gerektirmeyen kasa varsa çok iyi olur.

3. Mekanik klavye arıyorum basma hissi ve sesi güzel olan.

4. oyuncu faresi arıyorum.

5. 7+1 çok güzel ses veren dışarıdaki sesi almayan ve güzel baslı Gaming kulaklık arıyorum.

İşlemcim Ryzen 3600 stok fan ile kullanıyorum. Oyunlarda 55 -78 arası gidip gidip geliyor fan almayı düşünmüyorum fakat bu sıcaklıklar normal mi?

Bütçem 3200TL bu fiyata kadar çıkabilirim daha ucuz olursa çok daha iyi olur oyun almaya param kalır. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı