SSD kendi kendine doluyor

TR-whovian

Kilopat
Yer
Ankara
SSD kendi kendine doluyor herhangi bir şey indirmedim fakat sabah 165GB olan hafıza şu an 90GB'a kadar düştü sebebi ve çözümü nedir? Bilgisayarıma en son 2 gün önce Yuzu emulator ve Yuzu için oyun indirmiştim oyunda 6 GB boyutunda sadece.

SSD kendi kendine doluyor herhangi bir şey indirmedim fakat sabah 165GB olan hafıza şu an 90GB'a kadar düştü sebebi ve çözümü nedir? Bilgisayarıma en son 2 gün önce Yuzu emulator ve Yuzu için oyun indirmiştim oyunda 6 GB boyutunda sadece.

Hocam SSD sistem belleği olarak kullanılıyor. Bunu kapatmanız lazım, bende de aynı durum vardı sistem 50GB dosya önbelleğe atamıştı bunu yaptığım anda sorun gitti.
Arama kısmına gelişmiş sistem ayarları yazıp uygulamayı açın, çıkan ekranda performans başlığında Ayarlar'a tıklayın, yeni açılan pencerede gelişmiş kısmına girin, ardından sanal bellek kısmında değiştir deyin, SSD'nizi seçip disk belleği dosyası yok deyin, ve Uygula'ya tıklayın, yeniden başlattığınızda dosya silinecektir.

1697837720109.png

Son görüntü bu şekilde olacak.

Hocam SSD sistem belleği olarak kullanılıyor. Bunu kapatmanız lazım, bende de aynı durum vardı sistem 50GB dosya önbelleğe atamıştı bunu yaptığım anda sorun gitti.
Arama kısmına gelişmiş sistem ayarları yazıp uygulamayı açın, çıkan ekranda performans başlığında Ayarlar'a tıklayın, yeni açılan pencerede gelişmiş kısmına girin, ardından sanal bellek kısmında değiştir deyin, SSD'nizi seçip disk belleği dosyası yok deyin, ve Uygula'ya tıklayın, yeniden başlattığınızda dosya silinecektir.

Eki Görüntüle 1984362

Son görüntü bu şekilde olacak.

Sadece 1.5GB yer açıldı hocam.

1697838193261.png

Sadece 1.5GB yer açıldı hocam.

1697838193261.png

Düzeltme: Tekrar kapat aç yapınca 106ya çıktı.

1697838308634.png

Yardımın için teşekkür ederim hocam.
TreeSize uygulamasını indirip bir bakın o zaman,

Eki Görüntüle 1984367

Bu şekilde hangi dosya yer kaplıyor görebilirsiniz.

Biraz az açılmış sanki. Neyse sorun olursa uygulamayı indirip bakabilirsiniz.

TreeSize uygulamasını indirip bir bakın o zaman,

Eki Görüntüle 1984367

Bu şekilde hangi dosya yer kaplıyor görebilirsiniz.

Biraz az açılmış sanki. Neyse sorun olursa uygulamayı indirip bakabilirsiniz.

Anormal bir durum yok sanırım hocam çoğunluk hep Steam üzerinden gelmiş fakat neden hala birdenbire o kadar boyut kaybettim anlayamadım.
1697838839469.png

Son düzenleme:
Yardımın için teşekkür ederim hocam.

Anormal bir durum yok sanırım hocam çoğunluk hep Steam üzerinden gelmiş fakat neden hala birdenbire o kadar boyut kaybettim anlayamadım.
Eki Görüntüle 1984383

Hocam tam gösterememişsiniz sadece program files gözüküyor, o kadar da kafaya takmayın bende 1TB HDD vardı 200GB kaldı, büyütülecek bir şey yok.

Geri
Yukarı