SSD nasıl bölünür?

Agah gibi

Hectopat
Laptopun 240 GB SSD'si var. 107 GB boşalana sahibim ve bu 107 GB'nin 100 GB'sini bölmek istiyorum ancak disk yönetimi ekranında "6926 MB" sonrasına izin vermiyor. Nasıl yapabilirim?

Dosya Ekleri

• ssd.PNG
    ssd.PNG
    5,4 KB · Görüntüleme: 28
  • ssd2.PNG
    ssd2.PNG
    29,1 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı oyunlarımı yedeklemek için bölmek istiyordum.

Anlıyorum ama olmuyor. Olursa da verdiği düz biz 7 GB diyelim onu yapsanda yine zarar verir. Çünkü o SSD'ye hem Windows kurulu hem de hafıza az böldürmez.
Diyelim ki 7 GB olanı böldün kullandın 7 GB Full doldurunca bu sefer o parçaya zarar vereceksin sonra onun içini temizlesende o şekilde SSD eskisi gibi tek parça yapınca o zaman işte SSD ömrüne zarar verdiğini anlıyorsun düşüyor. HDD gibi fiziki bölüm olmadığı için yazılımsal diye zarar görüyor. Tamiri olmuyor.

Windows'ta ara bölümünden sabit disk oluştur ve biçimlendire girerek bölmek istediğiniz diskin üstüne sağ tık yapıp diski küçült diyerek istediğiniz miktarı yazınız daha sonra yeni oluşan bölümü de yine sağ tık yaparak yeni basit birim oluştur diyerek oluşturabilirsiniz ben şahsen kendimi bildim bileli bölerek kullanıyorum ve hiçbir zararını görmedim korkmanıza gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı