SSD nasıl klonlanır?

yokArtık

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

240 GB SSD mevcut. İşletim sistemi bu SSD'ye yüklü. Yeni 512 GB M.2 NVMe SSD aldım. İki SSD GPT olarak yer alıyor.
Acronis ile klonlama yapmak istediğimde kaynak disk ve hedef diski gösterip işlemi başlatıyorum ve yeniden başlatma istiyor. Ancak yeniden başlattığım zaman normal bir şekilde açılıyor. Klonlama işlemine devam etmiyor. Biraz baktığım zaman Secure Boot'un devre dışı olması gerektiğini gördüm. O şekilde denediğimde de yeniden başlatma sonrası normal bir şekilde açılıyor işletim sistemi.
AOMEI ile denemek istediğimde AOMEI'nin ücretsiz versiyonu ne yazık ki GPT'leri desteklemiyormuş. O yüzden hiç başlatma imkanım bile olmadı.

SSD(GPT) - SSD(GPT) diskleri arasında nasıl klonlama yapabilirim? Bilgisi olan var mıdır?
Şu an çok ilginç bir durum oldu. Isunshare diye bir programla klonlama işlemi yaptım. Klonlama başarılı oldu gibi gözüküyor ama sürekli olarak eski ssd'den boot ediyor. BIOS üzerinden windows boot manager(yeni ssd) seçili olduğu halde ısrarla eski ssd'den boot ediyor. Disk0 eski ssd, Disk 1 yeni ssd. Birebir klonlama olmuş gözüküyor ama neden yeni ssd'den boot edemiyorum?
T100 harici diskim. Konuyla bir ilgisi yok onun.

1644614788450.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı