SSD nasıl kullanılır?

Aegean35

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda SATA SSD bulunmakta. Ben de yakın zamanda, daha yüksek okuma ve yazma hızı için anakartım ve işlemcim ile uyumlu M.2 SSD sipariş ettim. Şu anki SSD'im ile birlikte kullanmak istiyorum. Yeni SSD mi bilgisayara takıp aktifleştirdiğim gibi okuma ve yazma hızından faydalanabilir miyim? Yoksa yapmam gereken başka işlemler mi var? Cevaplarsanız sevinirim.

Öncelikle anakartınız M2 desteği olup olmadığına baksaydınız hocam. Ondan sonrası basit.

Zaten M.2 SSD varsa SATA SSD de işletim sistemi olmamalı, işletim sistemi kurduktan sonra yüksek hızlara kavuşmuş olursunuz. CrystalDiskMark adlı uygulamayla test yapabilirsiniz. Anakart model nedir?

Zaten M.2 SSD varsa SATA SSD de işletim sistemi olmamalı, işletim sistemi kurduktan sonra yüksek hızlara kavuşmuş olursunuz. CrystalDiskMark adlı uygulamayla test yapabilirsiniz. Anakart model nedir?
Asus prime b550m k

Öncelikle anakartınız M.2 desteği olup olmadığına baksaydınız hocam. Ondan sonrası basit.

Ana kartım ASUS Prime B550M K M.2 desteği var.

ASUS Prime B550M K

Ana kartım ASUS Prime B550M K M.2 desteği var.

Aynı anakart bende var ASUS B550M-K 8000mb/sn kadar desteği var, fakat üst slota takmanız lazım. Tabii M.2 SSD'nin de 5-6-7k hızları desteklemesi lazım ki anlamı olsun. Sıkıntısız çalışır o kartta. Her türlü desteği var yani

Yeni konular

Geri
Yukarı