i5-1135G7 laptopa SSD önerisi

ProxmY

Femtopat
Daha fazla  
Selam. Bilgisayarımda depolama alanı azaldığı için SSD almak istiyorum. Biraz araştırdım fakat pek anlayamadım.

Sistem bilgileri:
İşlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-1135G7 @ 2.40GHz (8cpus), ~2.4GHz
Ekran kartı: Intel(R) ıris(r) Xe Graphics.
Anakart: 87FE.

Anakart ve şu anki kullandığım SSD'nin ayrıntılarını ekte belirttim. Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-08 111059.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-08 111059.png
    48 KB · Görüntüleme: 33
  • Ekran görüntüsü 2023-06-08 111220.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-08 111220.png
    30,4 KB · Görüntüleme: 34
Bilgisayar modelinizi laptopun altındaki etikete bakarak söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Ancak şu an araştırmalarıma göre 1 adet M.2 yuvası var yani o diski söküp 500 GB veya 1 TB bir M.2 alarak alanı artırabilirsiniz. Veya harici diskler almayı düşünebilirsiniz.

Bütçeniz ne, M.2 SSD mi istiyorsunuz, kaç GB-TB istiyorsunuz?
Belirttim Hocam

Bilgisayar modelinizi laptopun altındaki etikete bakarak söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Ancak şu an araştırmalarıma göre 1 adet M.2 yuvası var yani o diski söküp 500 GB veya 1 TB bir M.2 alarak alanı artırabilirsiniz. Veya harici diskler almayı düşünebilirsiniz.
Pardon hocam yazmayı unutmuşum. HP Laptop Model 15s-fq2062nt

Pardon hocam yazmayı unutmuşum. HP Laptop Model 15s-fq2062nt
Hocam laptopta sizin diskn takılı olduğu M.2 yuvası ve 1 adet SATA için ayrılmış bölüm var. Ama SATA disk takmak için aparat ve kablo laptopun içinde yok. HP ile iletişime geçip sormanızı tavsiye ederim. İçindeki M.2 değiştirilecekse de onların değiştirmesi gerekli. Yoksa ürününüz garanti dışı kalacaktır.

Ayrıca kişisel bir deneyim söyleyim. Bu modellerin alt kapağı açmak için yere değen silikon ayakları çıkarmak gerekiyor ve onlar çıktıktan sonra yerlerine düzgün takılamıyorlar. Genelde o kanala sığmıyorlar. Sığsa da laptopun altı artık yere sürtmeye başlıyor.

Şahsen böyle bir laptopum olsa harici disklere yönelirdim. İlla değiştirecekseniz de Kioxia Exceria 500 GB ve Kioxia Exceria G2 1 TB diskleri sizi bu laptopla tatmin eder. Bütçenize göre yine de konu açabilrisiniz.

Hocam laptopta sizin diskn takılı olduğu M.2 yuvası ve 1 adet SATA için ayrılmış bölüm var. Ama SATA disk takmak için aparat ve kablo laptopun içinde yok. HP ile iletişime geçip sormanızı tavsiye ederim. İçindeki M.2 değiştirilecekse de onların değiştirmesi gerekli. Yoksa ürününüz garanti dışı kalacaktır.

Ayrıca kişisel bir deneyim söyleyim. Bu modellerin alt kapağı açmak için yere değen silikon ayakları çıkarmak gerekiyor ve onlar çıktıktan sonra yerlerine düzgün takılamıyorlar. Genelde o kanala sığmıyorlar. Sığsa da laptopun altı artık yere sürtmeye başlıyor.

Şahsen böyle bir laptopum olsa harici disklere yönelirdim. İlla değiştirecekseniz de Kioxia Exceria 500 GB ve Kioxia Exceria G2 1 TB diskleri sizi bu laptopla tatmin eder. Bütçenize göre yine de konu açabilr.

Hocam şimdi SSD değiştirmeye kalksam herhangi bir teknik sorun olur mu? Sadece garanti dışı kalacaksa sorun yok.

Hocam şimdi SSD değiştirmeye kalksam herhangi bir teknik sorun olur mu? Sadece garanti dışı kalacaksa sorun yok.
Diski değiştirmeden önce bataryayı çıkardığınız sürece bir sorun olmaz. Sadece bilgisayarın silikon ayakları size biraz zorluk çıkarır. Sadece kozmetik bir durum.

Geri
Yukarı