SSD olan Laptopa HDD takabilir miyim?

Attığınız modele şuan bakamıyorum ama HDD yuvası varsa takabilirsiniz veya DVD girişi varsa çıkartıp HDD'yi oraya konumlandırabilirsiniz.

ASUS.com üzerinden baktığımda 1 adet M.2 slotu daha olduğu belirtiliyor. Ancak emin olmak için aldığınız yere götürüp baktırmalısınız.

Katlanabilen modellerden bu. DVD olmaz. Baya yer kaplar. Muhtemelen 2,5 yuvası var. Asus'un sitesinde ilgili sayfaya giremiyorum şuanda.
Bu sitede benzer bir model M.2 ile gelmiş. Bilgi olsun diye bırakayım dedim.

Katlanabilen modellerden bu. DVD olmaz. Baya yer kaplar. Muhtemelen 2,5 yuvası var. Asus'un sitesinde ilgili sayfaya giremiyorum şuanda.
Arkadaş üst de bakmış varmış galiba
ASUS.com üzerinden baktığımda 1 adet M.2 slotu daha olduğu belirtiliyor. Ancak emin olmak için aldığınız yere götürüp baktırmalısınız.
M.2 varsa takılabilir değil mi ?

Benim baktığım yerde cihazdaki SSD'nin M.2 olduğu yazıyor. Eğer elinizdeki cihazda aynı ise zaten SSD'niz M.2 slotundadır. Siz mecburen 2,5 inc yuva bakacaksınız demektir.
Tabi kesin konuşamam. En garanti yol cihazın altını garantisi yoksa açıp bakmanız olacak.

M.2 varsa takılabilir değil mi ?

Önceki mesajımda'da dediğim gibi. En garantisi bilgisayarınızı teknik servis'e götürüp boş slotu görmeniz. ASUS.com'da yazan ibareye göre bir adet SATA yuvası bir adette M.2 yuvası bulunmakta. Arkadaşın dediği gibi eğer M.2 disk varsa SATA yuvasınada bir adet SSD disk alabilirsiniz. (bütçeniz yoksa M.2 diskte sisteminiz olacağı için HDD almanızı tavsiye ederim.)

Geri
Yukarı