SSD onarmak için ne yapmalıyım?

devsosisli

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben SSD kullanıyorum SSD'i tara dediğimde yeniden başlat diyor yeniden başlattığımda da bir tarama yapıyor ve büyük ihtimalle SSD'i tarıyor fakat bana taramıyor gibi geliyor çünkü sadece "SSD'i taramayı durdurmak için tıklayın" diyor ve 8 saniyelik bir sayaç başlatıyor 8 saniye bittiğinde de tarama yapmaya başlıyor fakat sadece "sürücü tarama ve onarma" yazısı çıkıyor ve bilgisayar tekrar açılıyor SSD'i tamamen tarayıp onarmak için ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer tarama yazısından kurtulmak istiyorsanız CMD'ye "chkntfs /x :c" yazıp bilgisayarı yeniden başlatın. Sorunun çözülmesi lazım. Onun dışında SSD de neden sorun olduğunu düşündünüz?

SIkıntılı alete çok bir şey yapamazsınız. Yani tamiri olmaz. Her an çökebilir.
Ama bu bildirim yıllardır oluyo ve şuana kadar hiç çökmedi

SIkıntılı alete çok bir şey yapamazsınız. Yani tamiri olmaz. Her an çökebilir.
fakat şunuda söyliyim bu bildirim öyle ekrana gelmiyo sağ alta bildirim olarak geliyo sonra gidiyo

@arandur lütfen yardımcı olurmusunuz yada öneri veya tavsiyeniz varmı

Son düzenleme:
Ama bu bildirim yıllardır oluyo ve şuana kadar hiç çökmedi

fakat şunuda söyliyim bu bildirim öyle ekrana gelmiyo sağ alta bildirim olarak geliyo sonra gidiyo

@arandur lütfen yardımcı olurmusunuz yada öneri veya tavsiyeniz varmı
Dostum, ne diyeceğimi çok bilemiyorum. Yıllardır oluyor dediğinde tıkandım biraz.

Hiç sistemi tekrar kurdun mu? Kurunca da devam etti mi?

Belki küçük bir sıkıntıdır, uyarı alırsın ama hayatına devam edersin belki de her an çökebilir. İlginç bir durum. Önemli dosyalarını bu diskte saklama, gittiği kadar gitsin derim ben.

Kardeşimde de böyle bir sorun vardı ve onun bilgisayarı 3-4 saatte bir çöküyordu. Ne yaptıysak çözüm olmadı. Windows 10'u baştan yükledik yine olmadı. Sonra bir gün kardeşim Windows 11'in görünüşünü sevdiği için yüklemek istedi yükledik, sonrasında bir daha böyle bir hata ile karşılaşmadık. Sende şansını bir dene istiyorsan.

Kardeşimde de böyle bir sorun vardı ve onun bilgisayarı 3-4 saatte bir çöküyordu. Ne yaptıysak çözüm olmadı. Windows 10'u baştan yükledik yine olmadı. Sonra bir gün kardeşim Windows 11'in görünüşünü sevdiği için yüklemek istedi yükledik, sonrasında bir daha böyle bir hata ile karşılaşmadık. Sende şansını bir dene istiyorsan.
Ben zaten yıllardır bu bildirimi alıyorum bir kere bile çökmedi laptop

Geri
Yukarı