SSD sağlık durumu nasıl?

xbea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, size son günlerde aklımı kurcalayan bir sorundan bahsetmek istiyorum. Cihazımı alalı 6 ay oldu, içinde İntel 660P 1 TB SSD ile gelmişti. Ben zamanında -cahil zamanlarımız- çok fazla art arda format attım. Art arda derken yani daha sadece sürücüler kurulu iken tekrar ve tekrar format atmaktan bahsediyorum. Tabii sonra hatamızı fark ettik araştırdık derken bir daha böyle bir şey yapmadım tabii ki. Geçenlerde -cihaza artık kurulmuştum, dosyalar filan derken 5 aydır kullanıyordum- format atmam gerekti. Format sonrasında SSD'min kendi yazılımı üzerinden kontrol ettiğimde sağlığı %99 olmuştu. Ben de hem Cyrstial Disk İnfo ile hem de HD Sentinel ile baktım; 5 TB veri okumuş ve yazmış, bu sizce iyi mi yoksa kötü mü? Ekstra işletim sistemim için SSD almam gerekiyor mu? Ekran görüntüleri aşağıda. Bana yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. İyi forumlar, saygılar.

Crystial Disk İnfo:

HD Sentinel:

Etiketler: @ItsAllGoodman @PossibleTurco @hakan yaeger hocalarım sizce durum nedir?

Bence gayet güzel.

Bir sıkıntı gözükmüyor.

Normal, bende de 99%, pek takmayın.

Gayet iyi.

Son mevcut durumu gayet güzel görünüyor, bu yüzden yine kullanmaya devam edin. Kolay gelsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…