SSD sağlık testindeki değerler ne anlama geliyor?

OGFSoviet

Hectopat
Selamlar, bugün nereden geldi aklıma bilmiyorum fakat SSD'ye sağlık testi yaptım. İlk olarak CrystalDiskInfo kullandım ve sonuç:

1649250764450.png

Sonradan Crucial'ı indirdim ve oradan S.M.A.R.T kısmına girdim böyle yazıyordu:

1649250809230.png

Acaba bunlar ne anlama geliyor, pek bir bilgim yok SSD konusunda o yüzden soruyorum şimdiden teşekkürler.

Selamlar, bugün nereden geldi aklıma bilmiyorum fakat SSD'ye sağlık testi yaptım. İlk olarak CrystalDiskInfo kullandım ve sonuç:

Eki Görüntüle 1351613

Eki Görüntüle 1351614

Acaba bunlar ne anlama geliyor, pek bir bilgim yok SSD konusunda o yüzden soruyorum şimdiden teşekkürler.

SSD'in hasta sağlığı kötü anlamına geliyor.

Eki Görüntüle 1351613

Eki Görüntüle 1351614

Hocam çok kötü sonuçlar. SSD bitti yani. Babam'daki SSD'yi kullanıyorsunuz :D

Disk yazma ömrünü doldurmuş gini. Bunun dışında disk sağlıklı.
Aynen öyle. Bir nevi 65 yaşını geçmiş ama sağlık sorunu yok gibi de düşünülebilir. Bence HD Tune ile de test yapın eğer sağlık sekmesindeki değerler ve "bad sector" taraması da iyiyse disk kullanılabilir. Ancak disk ömrünü doldurduğu için verileriniz biraz riskli konumda sayılır o yüzden depolama/saklama amaçlı kullanmamanız daha yararlı olabilir.

Geri
Yukarı