SSD salt okunur hatası

Boba Fett

Hectopat
Daha fazla  
2 gün önce aldığım laptopumun SSD salt okunur oldu. Bugün Mafia2'yi SSD'ye indirdim. Türkçe yama yapacakken oyun bozuldu, eksik dosya ayrıcalıkları diye bir hata verdi. Bende steam kaldırdım ama dosyalarını silinmedi. Elle silmeye de izin vermedi bilgisayar. Bende internetten bakarak bir şekilde sildim ama şimdi SSD'ye oyun indirecekken disk salt okunur hatası alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Bu sorun epey sıkıntılı bir durum aynısı başıma gelmişti. Onca şeyi denememe rağmen tek çözümü Windows 7 kurulu bir makinede diski onararak çözdüm. Ne alakaysa Windows 10'da olmadı. Diski formatlamadan sorun çözüldü. Eğer sende düzelmezse diskpart komutu ile diskini komple biçimlendirmen gerekiyor. SSD'inde olası bir arıza olabilir. HD Tune PRO yazılımını yükleyip Health kısmının ekran görüntüsünü alıp buraya at. Aynı şekilde HDD Sentinel yazılımını kurup ekran görüntüsü at. Müşterimin salt okunur olan diski kısa süre içerisinde kontrolcü hatasından patladı sen şimdiden yedeklerini almaya başla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı