SSD, SATA 2 ve SATA 3

• Konuyu başlatan gamer görkem eren
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 1B
G

gamer görkem eren

Ziyaretçi
Arkadaşlar ben bugün Vatan computer'a gidip SSD SATA 2 diye gözüküyor dedim. Nedenini sordun. Benim anakartımın aynısından bir tane daha vardı ve onun kutusunu açtı. SATA 2, 1 ve 3'ün yerlerini gösterdi. Seninkisi SATA 2 portundadır dedi ve SATA 3 protunun tam ortada olduğunu söyledi. Ben bunu yapmaktan korkuyorum. Size o yüzden bir şeyler soracağım. Arkadaşlar oyunları kasmadan oynamak için sadece işlemci, ekran kartı ve anakartın iyi olması yeterli mi ? Benim iyi ama yeterli gelmiyor. Sizce Windows'un SATA 2'ye mi yoksa SATA 3'e mi kurulmasının önemi var mı ? Çünkü benim Winodws'um SSD'nin içinde ama biliyorsunuz ki SSD SATA 2 diye gözkmüyor. Yani riske girmek istemiyorum. SSD'yi SATA 3 portuna takarsak oyunlardaki kasma sorunu kalkar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunların oynayışını SSD belirlemez, sadece oyun yükleme sürelerini kısaltır. Oyun oynamak istiyorsan sağlam bi ekran kartı ve işlemcin olacak.

SSD'ni sata 3'e tak. Anakartın kitapçığında yeri bellidir, sata 6 diye gösterir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı