SSD Sayesinde Kasmadan Ekran Videosu Çekilebilir mi?

SSD'nin grafik performansına etkisi olmuyor. Sizin sıkıntınız ekran kartı veya işlemci nedeniyle kaynaklanmakta. Kayıt altında FPS düşüyor?

SSD grafik performansına etki etmez. Sorun Ekran Kartı veya İşlemci kaynaklı gibi gözüküyor. Sistem özelliklerinizi tam olarak yazarsanız size yardımcı olabiliriz.

Arkadaşlar kusura bakmayın yazamadım cezalıydım. Neden de ceza verdiyseler ben ekran videosundan bahsetmiyorum OYUN Videosundan bahsediyorum. Oyunu oynarken bide videoyu açınca hard diske iyice yük biniyor ve kasmaya başlıyor. En az 10 fps düşüş yaşıyorum ve SSD, Hard Disk'ten daha güçlü olduğu için bende böyle bir konu açtım. Yani boşu boşuna 1 gün ceza aldım neyse arkadaşlar soruyu bir daha soruyorum. GTA 5 vb. oyunları oynarken video çekersem doğal olarak kasmaya başlıyor. Ben oyunları SSD'ye kurarsam daha güçlü olduğu için kasmasına etki eder mi? Veya bana kaliteyi düşürmeden ve fps ye hiç etki etmeden çebileceğim bir video programı önerir misiniz? Fraps le video çekerken en az 30 fps kaybediyorum. En kısa süre içerisinde yardımlarınızı bekliyorum...

Not : Başlığı yöneticiler değiştirdi...

İlk olarak bizim bahsettiğimiz olay da bu. Sizin ceza alma sebebiniz yazım kurallarına dikkat etmemek ve konu başlığınız yanlıştı...
Sonuçta görüntüyü HDD almıyor, ekran kartı alıyor. Görüntü alırken zaten FPS düşmesi normal. HDD'ye o kadar aşırı yük bindirmez. Eğer SSD'ye geçerseniz de bir şey fark etmez. Burada ekran kartının vereceği FPS değeri önemli. OBS kullanabilirsiniz. Fraps ham video çektiği için 20 dakikalık videonun 20 GB bile tutması muhtemel.

İlk olarak bizim bahsettiğimiz olay da bu. Sizin ceza alma sebebiniz yazım kurallarına dikkat etmemek ve konu başlığınız yanlıştı...
Sonuçta görüntüyü HDD almıyor, ekran kartı alıyor. Görüntü alırken zaten FPS düşmesi normal. HDD'ye o kadar aşırı yük bindirmez. Eğer SSD'ye geçerseniz de bir şey fark etmez. Burada ekran kartının vereceği FPS değeri önemli. OBS kullanabilirsiniz. Fraps ham video çektiği için 20 dakikalık videonun 20 GB bile tutması muhtemel.
Benim aradığım cevapta buydu ama ceza vermenize gerek yoktu. Ben Ekran videosundan bahsetmiyorum bence şu an ki başlık daha yanlış.

Peki OBS Video çekerken FPS'ye etki ediyor mu?

Ediyor fakat aşırı fazla değil. FPS'e hiçe yakın etkisi olmasın diyorsanız Nvidia'nın Shadow Play özelliğini kullanabilirdiniz ama sanırım sizde AMD var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia'nın özel bir teknolojisi sayesinde bu şekilde FPS düşüşleri yaşanmıyor. Videolar normal şekilde kameranın önünde çekiliyor. Eğer siz bu durumu test için yapacaksanız kamera ile çekip paylaşabilirsiniz. Böylece kartı alacak olan kişiler daha iyi bilgilenebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı