SSD sonrası temiz format nasıl yapılmalı?

Hocam @mustafakaplan'nın dediğini yapın. Anlamadığım siz SSD'yi sisteme ilk defa mı taktınız? Diski yapılandırmadınız mı?
Zor bir sorun değil çözülür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam bunu dener misin?

Hallettim sanırım arkadaşlar bir video izleyip. Bir şey sorucam ben formata girmeden önce bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler dediğimde ürün anahtarının fotoğrafını çektim lazım olur diye. Çünkü bilgisayara 5 yıldır ilk defa USB'den format atıyorum işimi garantiye alayım dedim. Ürün kimliğini girdiğimde olmuyor. Ürün anahtarım yok deyip geçtim ama sorun olmaz değil mi? Çok teşekkürler bu arada ilginiz için.

Dosya Ekleri

• AED49C0A-DCFA-42B3-8C9E-57895104B27D.jpeg
    AED49C0A-DCFA-42B3-8C9E-57895104B27D.jpeg
    105,4 KB · Görüntüleme: 23
Hallettim sanırım arkadaşlar bir video izleyip. Bir şey sorucam ben formata girmeden önce bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler dediğimde ürün anahtarının fotoğrafını çektim lazım olur diye. Çünkü bilgisayara 5 yıldır ilk defa USB'den format atıyorum işimi garantiye alayım dedim. Ürün kimliğini girdiğimde olmuyor. Ürün anahtarım yok deyip geçtim ama sorun olmaz değil mi? Çok teşekkürler bu arada ilginiz için.
BIOS'a kayıtlı ise sorun olmaz, ki olsa da sorun yok hocam 10-15₺'ye Pro keyler satılıyor zaten, OEM olarak o direkt olarak BIOS'a yazılıyor sorun olmaz.

Hocam @mustafakaplan 'nın dediğini yapın. Anlamadığım siz SSD'yi sisteme ilk defa mı taktınız? Diski yapılandırmadınız mı?
Zor bir sorun değil çözülür.
Yedek HDD’yi çıkartıp onun yerine SSD’yi taktım. Bilgisayarı açtım yapılandırdım okuttum falan ama ne bileyim... Cahilliğime verin, neyse ki hallettim o sorunu. Technopat Sosyaldeki Recep Baltaş’ın yayınladığı son sürün Windows 10’u indirdim bu arada.

Ürün anahtarı sonradan da girilebilir. Siz Windows'u orijinal mi satın aldınız yoksa OEM Key miydi?

Ürün anahtarı sonradan da girilebilir. Siz Windows'u orijinal mi satın aldınız yoksa OEM Key miydi?

Bilmiyorum ben bilgisayarı arkadaşımdan aldım. Bana zamanında BIOS'a gömülü demişti. Windows 10 ayarlardan sıfırla dediğimde direk format atıyordu ve hiç sormuyordu anahtar falan.

Bir kurulum işi tamamlansın hocam ondan sonra daha ayrıntılı bakarız.

Yükleme bitti Windows'u kurarken cihazınız bir sorunla karşılaştı deyip anında kendini kapattı. Daha sonra açılıp kapanmaya başladı. Sürekli açınıp kapatıyor şu an. Power'dan şarteli kapattım niye böyle oldu ki şimdi. İlk defa geliyor başıma...
Hallettim arkadaşlar. Çok teşekkürler ilginiz için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı