SSD takılmasına rağmen bilgisayar eski performansına kavuşamadı

Bilgisayarınızın tüm özelliklerini modelleriyle yazarsanız eminim ki daha fazla kişi yardımcı olmak isteyecektir.
İntel i5-4210U 1.70 ghz işlemci,Nvidia Geforce 840m Ekran kartı,6 GB ram mevcut
Hocam 6 yıllık bilgisayardan zaten pek bir beklentiniz olmamalı.
Bu fikri mantıken de pek savunmadıgım icin bu entryi açtım. Eğer işleyen aksanında bir sorun bulunmuyorsa her makine çalışabilir gözüyle bakıyorum.
SSD'yi hangi SATA portuna taktınız?
İnanın bir bilgim yok :( İşim dolayısıyla bilgisayarcı bir tanıdığıma yapmasını söyledim. Diğer termal macun ,fan bakımı vb bakımları da o yaptı keza.
FPS'nin SSD ile alakası yok. Muhtemelen çok ısınmayla ilgili bir durum. Termal macun bakımı yapın.
Bilgisayar bakımları yapıldığından beri ısınma sorunu yaşamıyorum. Isınmadan kaynaklı bir performans kaybı değil diye düşünüyorum

Son düzenleme:
İntel i5-4210U 1.70 ghz işlemci,Nvidia Geforce 840m Ekran kartı,6 GB ram mevcut

Bu fikri mantıken de pek savunmadıgım icin bu entryi açtım. Eğer işleyen aksanında bir sorun bulunmuyorsa her makine çalışabilir gözüyle bakıyorum.

İnanın bir bilgim yok :( İşim dolayısıyla bilgisayarcı bir tanıdığıma yapmasını söyledim. Diğer termal macun ,fan bakımı vb bakımları da o yaptı keza.

Bilgisayar bakımları yapıldığından beri ısınma sorunu yaşamıyorum. Isınmadan kaynaklı bir performans kaybı değil diye düşünüyorum
Daha önceki sistem parçaları ile aynı değil mi yani genelde bilgisayarcılar tanıdık olsa da fırsat buldu mu saplıyor direk.

Selam dostum. Öncelikle CPU-Z veya AIDA64 tarzı programlar ile bilgisayarının donanımını kontrol et. RAM hırsızlığı günümüzde dahi yaşanabiliyor. Akabinde bilgisayarına MSI Afterburner programını kur ve göstergelerden oyun sırasında özellikle sıcaklık değerlerini ve buna bağlı olarak frekans düşmelerini kontrol et. Bilgisayarcın iyi ve yeterli termal macun sürmemiş olabilir, tamamen değişmeyi unutmuş olabilir veya soğutma bloğunu tam sıkıştıramamış olabilir. Technopat kanalında bulabilirsin programın kullanışını. Temiz sistem kurulumu yaptığını varsayıyorum yapmadıysan ilk önce onu yapmalısın. Umarım sorunun kısa zamanda çözülür.

Selam dostum. Öncelikle CPU-Z veya AIDA64 tarzı programlar ile bilgisayarının donanımını kontrol et. RAM hırsızlığı günümüzde dahi yaşanabiliyor. Akabinde bilgisayarına MSI Afterburner programını kur ve göstergelerden oyun sırasında özellikle sıcaklık değerlerini ve buna bağlı olarak frekans düşmelerini kontrol et. Bilgisayarcın iyi ve yeterli termal macun sürmemiş olabilir, tamamen değişmeyi unutmuş olabilir veya soğutma bloğunu tam sıkıştıramamış olabilir. Technopat kanalında bulabilirsin programın kullanışını. Temiz sistem kurulumu yaptığını varsayıyorum yapmadıysan ilk önce onu yapmalısın. Umarım sorunun kısa zamanda çözülür.

Önerin ve güzel yorumun için teşekkür ederim. Dediklerine dikkat edeceğime ve uygulayacağıma seni temin ederim.Senin gibi kişiler insana kendini değerli hissettiriyor. :D
Ayrıca benim de düşüncem ssd,hdd den ziyade ram yetersizliği veyahut termal macun yetersizliği olabileceği.Çünkü ne kadar tanıdık da olsa baştan savma bir iş yapmış olabileceği aldığı 600 tl ye rağmen bir gerçek. :(

Geri
Yukarı